24 Eylül 2018 Pazartesi

MEHMET İSTİF UĞURLANDI

SERDAR KOCAPINAR’IN HABERİ

14 Mayıs 2014 Çarşamba 19:13
MEHMET İSTİF UĞURLANDI
 Katıldığı bir eylemde yüzüne ve ağız içine yakın mesafeden biber gazı sıkıldıktan sonra dil kökü kanserine yakalanan ve 11 aydır sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybeden Mehmet İstif (37) son yolculuğuna uğurlandı.

Ölüm haberinin ardından önceki akşam bir anma yürüyüşü gerçekleştiren Mehmet İstif’in arkadaşları dün sabah saatlerinde de Özgür Çocuk Park’ında bir araya geldi ve İstif’in fotoğraflarının bulunduğu dövizleri park içerisinde sergiledi.

Her geçen saat artan kalabalık öğle saatlerinde Mehmet İstif’in ölümünü ve Soma’da yaşanan madenci katliamını protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması yaptı. Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Vakkas Kılıç, Mehmet İstif’in polis şiddetine kurban giden 9. genç olduğuna dikkat çekti ve “Haziran eylemleri boyunca ön saflarda yer alan Mehmet yoldaşımızı unutmayacağız” dedi. 

Eylemciler daha sonra Silifke Caddesi’ni takip ederek Mehmet İstif’in cenaze töreninin gerçekleştirileceği Müftü Camii’ne doğru yürüyüşe geçti.

AKP hükümeti aleyhinde slogan atan grup, camiye yaklaşıldığı sırada İstif ailesinin isteği üzerine yürüyüşe sessizce devam etti.

Mehmet İstif için Müftü Camii’nde düzenlenen törene ailesinin ve akrabalarının yanı sıra Cenaze törenine İstif’in ailesi ve akrabalarının yanı sıra Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, çeşitli sendika oda, dernek ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı. Baba Hasan İstif ise rahatsızlığı nedeniyle cenaze törenine katılamadı.

Cenaze namazının ardından, üzerine Beşiktaş Çarşı forması konulan Mehmet İstif’in tabutu cenaze aracına alındı. Bu sırada anne Emine İstif’in feryatları yükseldi. Akrabalarının yardımıyla ayakta durabilen Emine İstif, cenaze aracına konulan tabuta dokunarak bir süre gözyaşı döktü. Mehmet İstif, Akbelen Mezarlığı’nda toprağa verildi.  

Anahtar Kelimeler: Mehmet İstif

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV