23 Eylül 2018 Pazar

MİNİK MUCİTLER

ÇAĞDAŞKENT İLKÖĞRETİM OKULU, ‘BU BENİM ESERİM’ YARIŞMASINA EN FAZLA PROJE ÜRETEN OKUL OLDU

27 Şubat 2012 Pazartesi 19:24
MİNİK MUCİTLER
İmece Haber Merkezi - Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğiyle ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘Bu Benim Eserim’ konulu proje yarışmasına 54 proje ile katılım gösteren Toroslar Çağdaşkent İlköğretim okulu, il genelinde en fazla proje üreten okul unvanını aldı.
Mersin Toroslar Çağdaşkent İlköğretim Okulu’nun küçük mucitleri, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğiyle ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan “Bu Benim Eserim” konulu proje yarışmasına sunduğu 54 proje ile il genelinde en fazla proje üreten okul sıralamasında ilk sırada yer aldı.
Minik mucitler, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Hidayet Küçükbaykal ile İngilizce öğretmeni Hasan Taşkıran’ın öncülüğünde hazırladıkları projeleri okul idarecileri ve ailelerinin katılım gösterdiği toplantı ile tanıtma imkanı buldular. Arasında masaj yapan kalemden, kaybolmayan kumandaya, diş fırçalarında mikrobu yok eden projeden bitkilerin uykusuz gecelerine ve sahte para makinası ile silahlı kuvvetler için duyarlı elbiseye kadar bir çok proje hazırlayan minik mucitler, eserleri ile geleceğin bilim adamı olma yolunda iddialı olduklarını gözler önüne serdiler.
Okul Müdürü İdris Çınar, öğrencilerin eserlerinin tanıtıldığı proje tanıtım toplantısında, 54 proje ile il genelinde en çok proje üreten okul olduklarının altını çizerek, söz konusu projelerle öğrencilerin kendilerine olan güveninin gelişmesine katkı sunulduğunu ve çocukların üretken olarak yetişmesinde önemli bir adım olduğunu vurguladı. Müdür idris Çınar, söz konusu projelerin önce ilçe ve il milli eğitim müdürlüğünce daha sonra ise Ankara’da değerlendirmeye alınacağını sözlerine ekledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV