24 Eylül 2018 Pazartesi

İLERİ TEKNOLOJİ İÇİN İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

01 Aralık 2013 Pazar 18:33
İLERİ TEKNOLOJİ İÇİN  İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI
 İmece Haber Merkezi- Mersin Ekonomi Platformu (MEP), Kasım ayı genişletilmiş toplantısını Dönem Başkanı Ekrem Sağlam'ın moderatörlüğünde Mersin Teknopark toplantı salonunda yaptı.

Toplantıda, Mersin Teknopark ve MEP’in ileri teknoloji, bilişim ve Ar-Ge’yi Mersin ölçeğinde yaygınlaştırma hedefine ulaşmak için birlikte çalışması kararı alındı.

MEP Dönem Başkanı Ekrem Sağlam, “24 derneği bir araya getiren MEP, Mersin'in iktisadi hamlesinin gerçekleştirilmesi için güçlü bir Mersin Lobisi oluşturmayı amaçlıyor. Mersin ekonomisinin büyütülmesi için çalışmalar yapan MEP'in temel amaçlarından biri de kentin yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline dönüşmesi. Bu alanda yapılan çalışmaları kentin dinamikleri ile yakın ilişki içinde yürütüyoruz. Bu kapsamda genişletilmiş dönem sonu toplantısının Mersin Teknopark’ta yapılmasının faydalı bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.

Mersin Teknopark’ı tanıtan Genel Müdür Özgür Durmaz da, Teknopark’ın Mersin ve ülke ekonomisine katkılarını özetleyen bir sunum gerçekleştirdi. Kentlerin ve buna bağlı olarak ülkelerin ekonomik gelişimlerini hızlandırmada en büyük aracın teknoloji olduğuna dikkat çeken Durmaz, “Ülkemizin 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesindeki en önemli alan yüksek teknoloji ve buna dayalı üretimdir. Dünya ile rekabet edebilmenin en etkili yollarından biri inovasyon alanında güçlü yapılar oluşturmaktır. Yüzde yüz doluluk oranı ve 100 milyar cirosuyla Mersin’in ekonomisine hayat veren Mersin Teknopark, firmaların hayatta kalabilmelerini, büyümelerini, vizyonlarını geliştirebilmelerini, kişisel ve kurumsal eğitimleri alabilmelerini, ileri teknoloji ürünlerini sanayi odaklı projelerde kullanabilmelerini sağlamakta ve desteklemektedir” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV