21 Eylül 2018 Cuma

BOZYAZILI ÖĞRENCİLERDEN TÜBİTAK'’A 4 PROJE

ALİ TANDOĞAN'IN HABERİ

11 Mart 2014 Salı 18:41
BOZYAZILI ÖĞRENCİLERDEN  TÜBİTAK'’A 4 PROJE
 Bozyazı’da ortaöğretim öğrencilerinin hazırladığı 4 proje TÜBİTAK 2014 Yılı Ortaöğretim  Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge sergisine  davet edildi.

Projelerinin bölge finaline davet edilmesi ve kendilerine verdikleri destek nedeni ile okul müdürleri, danışman öğretmenler ve öğrenciler Kaymakam Mustafa Erkayıran ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler. Proje çalışmalarında her zaman kendilerine destek olan Erkayıran ve Doğan’a teşekkür eden okul müdürleri, danışman öğretmenler ve öğrenciler projeleri hakkında bilgilendirmede bulunarak, hedeflerinin bölge sergisinde dereceye girerek Ankara’da yapılacak Türkiye finaline katılarak Bozyazı’ya ödül ile dönmek olduğunu belirttiler.

Kaymakam Erkayıran, ziyaret sırasında heyeti kutlayarak, Bozyazılı öğrencilerin her yıl yapılan çeşitli proje yarışmalarına katılmaları ve bir çoğununda dereceye girmelerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Erkayıran, “Geleceğimiz olan öğrencilerimizin bilime, tarihe  önem  vermeleri, hazırladıkları projeler ile her yıl yapılan yarışmalara katılarak başarı sağlamaları bizlerin öğrencilerimize olan güvenimizin ve desteğimizin yerinde olduğunu göstermektedir. Siz geleceğimiz olan öğrencilerimizin başarısı, geleceğimizin aydınlık olacağının göstergesidir. Yapacağınız çalışmalarda daima sizlerin yanında olacağımızı belirterek başarılar diler, sizleri kutlarım” dedi.

 

Sergiye 12 il katılacak

 

İlçe Milli eğitim Müdürü Hasan Doğan,  proje yarışmasındaki temel amacın ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığın tarafından Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji ve Tarih dallarında Ortaöğretim  Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlendiğini belirtti.  Doğan,  “17-21 Mart tarihleri arasında Mersin Bölge sergisine 12 il katılacak. Mersin Üniversitesi Koordinatörlüğünde Çiftlikköy Kampüsü Kapalı Spor Salonunda yapılacak bölge sergisinde  toplam 100 proje sergilenecek.  Yapılacak yarışmalar sonunda bölge finalistleri belirlenecek.  Ödül alan öğrenciler ve danışmanlarına ‘Başarı Belgesi’ ve para ödülü verilecektir. Türkiye genelinde belirlenen 12  il’de  yapılacak  bölge sergisinde   Finalist olarak belirlenen projeler Final Yarışması için Mayıs ayında Ankara’ya davet edilecektir. Ankara’da düzenlenecek yarışma sergisinde projeler jürilerce tekrar değerlendirilecek ve değerlendirme sonucunda her dalda derece alan öğrenciye, danışman öğretmenine ve okullarına başarı belgeleri ile, öğrenci ve danışmanına para ödülleri verilecektir. Sergilenen projelerin değerlendirilmesi sonucunda uygun bulunursa bir proje sahibine/sahiplerine ‘Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü’ verilecektir” şeklinde konuştu.

Bozyazı’dan 2014 Yılı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge sergisine davet edilen okullar ve dalları şunlar:

Biyoloji Dalı:  Tekmen Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Danışman Öğretmen Emek Koçak, öğrenciler Sezgin Çelik, Oktay Melek.

Biyoloji Dalı: Tekeli Kız Teknik ve Meslek Lisesi Danışman Öğretmen Emek Koçak, öğrenciler Betül Aşkan, Sevda Rişvan.

Tarih Dalı: 2 proje ile  Bozyazı Çok Programlı Lisesi  Danışman Öğretmen Oğuzhan Sakarya, öğrenciler Hakan İnceer, Kübra Ayuldar, Ayşe Kızmaz, Büşra Özmen.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV