24 Eylül 2018 Pazartesi

BOCCENİN ŞAMPİYONLARI

11 Mayıs 2014 Pazar 17:53
BOCCENİN ŞAMPİYONLARI
 Mersin’de düzenlenen Türkiye Okullararası Küçükler ve Yıldızlar Bocce Şampiyonası sona erdi. Mersin ilk kez gerçekleştirilen Türkiye Okullararası Küçükler ve Yıldızlar Bocce Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Türkiye’de 41 ilden 900’e yakın sporcunun katıldığı turnuvada minik sporcular sahada kıyasıya mücadele gösterdiler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Toroslar İlçe Müdürü Ali Osman Bebek başarılı bir turnuvayı daha sorunsuz atlatmaları nedeniyle mutlu olduklarını ifade ederek, Mersin’in bu tür organizasyonları başarıyla yürütecek teknik personele ve tesise sahip olduğunun altını çizdi. Mersin’in Akdeniz Oyunları sonrası çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını da hatırlatan Bebek, turnuva boyunca mücadele eden sporcu ve organizasyonun düzenlenmesi için çaba sarf eden personele teşekkür etti.

Turnuva hakkında bilgi veren Türkiye Bocce Bowling Dart Fedarasyon Başkan Vekili  Dr. Mutlu Türkmen Türkiye’de okul sporları arasına giren Bocce branşının ilk olarak Mersin de Akdeniz oyunlarının yapıldığı tesis de icra edildiği bilgisini vererek, “Toplam 41 tane ilin yıldızlar, küçükler, gençler kategorilerinde toplam 900 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Bu dalda ilk üç dereceye girenlere kupaları ve madalyaları takdim edildi. Bocce  okul sporlarına girişinden sonra,  bu organizasyonların okullara daha çok yayılması ve Türkiye de daha çok tanınması anlamında iyi bir adım atıldı. 2004 yılından beri Bowling, Dart Federasyonun çatısı altında olan, Avrupa şampiyonalarında, dünya oyunlarında, Akdeniz oyunlarında madalyaların gelmesiyle alt yapının daha da güçlenmesi  spora daha da önem kazandırdı” diye konuştu.

Bocce sporunun gelişmesi için beden eğitimi öğretmenlerine büyük iş düştüğünü ifade eden Türkmen, “Milli sporcuların çekirdekten yetişmesi için beden öğretmenlerinin katkısı büyük olacak.  Bocce sporunun ilk şampiyonasının ilimizde yapılıyor olması bizim için büyük önem taşıyor. Mersin’i temsil eden Aydınkevler İlköğretim Okulu olan küçük erkeklerde Türkiye Şampiyonu olarak ilimizi başarı ile temsil etti. Altı madalya ve kupalarını aldılar” şeklinde bilgi verdi.

Bocce Antrenörü ve Bocce İl Temsilcisi Yardımcısı Bülent  Sümra ise “Bu yıl pilot uygulamaydı. Seneye bütün Türkiye’ye açık olarak yapılacak. Ümit ediyorum ki Bocce bundan sonra Türkiye de bir milli spora dönüşecek” dedi.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV