TURİZM UMUDU DENİZ OTOBÜSÜNDE
17 Ağustos 2018 Cuma

TURİZM UMUDU DENİZ OTOBÜSÜNDE

METAB Başkanlığına Burhanettin Kocamaz seçildi

06 Mayıs 2014 Salı 18:35
TURİZM UMUDU  DENİZ OTOBÜSÜNDE
 İmece Haber Merkezi- Mersin ve çevresi turizm alanı altyapı hizmet birliği meclisinde aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, oy birliğiyle birlik başkanı seçildi. Kocamaz, “Alınan kararların ve oluşturulan yönetimin Mersin’e ve Mersin turizmine hayırlı olmasını diliyorum. Mersin’de yapılacak çok işler var, özellikle METAB çok büyük beklentilerle kurulmuş ve Mersin turizmine daha fazla katkı sağlamak için daha çok gayretin içine girmesi gerekmektedir” dedi.

Tarsus sahillerinde turizm mücadelesi sürdürülen tesislerle ilgili hiçbir yatırımın olmamasının geleceğe yönelik umutsuzluklara neden olduğunu kaydeden Kocamaz, “Ancak beklemek yerine METAB olarak bu yatırımların bir an evvel gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak durumundayız” dedi.

Kocamaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Mersin’de işsizlik çok yüksek. İşsizliğin azaltılmasına yönelik istihdama katkı sağlayacak her türlü konuda girişimde bulunulması gerekmektedir. Kangren haline gelen bu konuda Mersin Büyükşehir olarak öncülük yapılması gerekmektedir. Sadece turizmde değil, sanayide, lojistikte, serbest bölgeyle ilgili problemin giderilmesi ve bu kentin daha ileriye götürülmesi gerekmektedir” dedi.

 

Deniz otobüsü turizmi ayağa kaldırır

 

Deniz otobüsü projeleriyle ilgilenen bazı firmalar olduğunu anlatan Başkan Kocamaz “Deniz otobüsü ve deniz uçağı projesiyle ilgili bazı talipli firmalar bulunmaktadır. Öözellikle deniz otobüsünün bu bölgede turizmin ayağa kaldırılmasında, canlandırılmasında çok önemli bir yer tutacaktır. Görüşülen firmalardan birinin Kore ve Japonya’da deniz otobüsleriyle ilgili araştırmalar yaptığını ve hatta deniz uçaklarıyla ilgili projelere de talip olduklarını öğrendik” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: Burhanettin KocamazMETAB

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV