TAŞUCU SEKA LİMANI İŞLETMECİLERE VERİLMELİ
17 Ağustos 2018 Cuma

TAŞUCU SEKA LİMANI İŞLETMECİLERE VERİLMELİ

Kocamaz, SEKA Limanı’nın işletmecilere devredilmesi gerektiğini söyledi

05 Mayıs 2014 Pazartesi 18:21
TAŞUCU SEKA LİMANI  İŞLETMECİLERE VERİLMELİ
 İmece Haber Merkezi- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, hafta sonu Gülnar’ın Şeyhömer ve Karasu Mahalleleri ile Taşucu ve SEKA Limanı’nda inceleme yaparak, sorunlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.Daha sonra Taşucu ve SEKA Limanı’nı gezerek yetkililerden bilgi alan Başkan Kocamaz, “Gördüğümüz kadarıyla burada yapacağımız çok iş var. Liman yetkilileri gemilerin yanaşacağı yerlerin olmadığını, hatta tırların bile park edeceği yerlerin yeterli olmadığını dile getirdiler. Eksiklikleri yerinde gördük. Önümüzdeki günlerde arkadaşlarımız gelip, burada gerçekleştirilecek işlemlerle ilgili değerlendirmelerini yapacaklar.” dedi. SEKA Limanı’nın da içler acısı durumda olduğuna dikkat çeken Başkan Kocamaz, SEKA’nın kapanmasından bu yana, bölgenin turizm bölgesi ilan edilmesine rağmen, buraya hiçbir yatırımın yapılmadığını, bölgenin atıl halde olduğunu vurguladı.  Başkan Kocamaz, “SEKA’nın sosyal tesislerinin perişanlığını yerinde inceledik. Bu bölge turizm bölgesi ilan edilmiştir. Bu bölgenin mutlaka bir an önce ele alınması ve işletmecilere devredilmesi gerekiyor. Bununla ilgili girişimlerde de bulunacağız. SEKA Limanı ile ilgili daha önce Deniz Ticaret Odası’nın yaptığı görüşmeler var. Bunların ışığında neler yapılabilir, bu bölge yeniden nasıl canlandırılabilir, ayağa kaldırılabilir, bunun çözüm yollarını arayacağız. Bugünkü ziyaretlerimiz yerinde tespit amacıylaydı. İnşallah önümüzdeki günlerde de çözüme yönelik girişimlerde bulunacağız. Bu bölgede bu tesisler ayağa kaldırılabilirse, her 4 kişiden birisinin işsiz olduğu Mersin’de, birçok problemin çözümüne de katkı sağlanmış olacaktır. İnşallah bununla ilgili görüşmelerimizi yaptıktan sonra da, Mersin kamuoyunu bilgilendireceğiz” dedi.

 

Çiftçiye destek sözü

 

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu yıl 7.’si düzenlenen Gezende erik festivaline katıldı. Gezende Köyü Yardımlaşma Derneği tarafından Gülnar’ın Gezende Mahallesi’nde düzenlenen festival,, Gülnar Kaymakamı Tekin Dündar, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ve çok sayıda vatandaş izledi.

Etkinlikte konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bundan sonraki süreçte ilçe belediye başkanları ve muhtarlarla birlikte tüm köylerin sorunlarını çözmek için gayret göstereceklerini ifade etti. Sorunları sadece fiziki anlamda çözmeyeceklerini kaydeden Başkan Kocamaz, “Aynı zamanda çiftçinin ürettiği ürünlerin değerlendirilmesi ve daha kaliteli olması için oluşturulacak ekiplerle destek vereceğiz. Çıktığımız bu yolda bundan önce verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da başarılı olabilmemiz için dualarınızı beklediğimi belirtmek istiyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV