SÜRGÜNLER BAŞLADI
17 Ağustos 2018 Cuma

SÜRGÜNLER BAŞLADI

MHP’li Büyükşehir Belediyesi, Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi’nden 15 çalışanı ilçelere gönderdi

04 Mayıs 2014 Pazar 17:24
SÜRGÜNLER BAŞLADI

MHP’li belediye ‘işe gelmeyen bankamatik memurlarını çıkaracağız’ demişti. Ama ilk icraatı, senelerdir basın bürosunda tam gün mesai yapan bazı çalışanları Mut ve Gülnar’a sürmek oldu.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi emrinde çalışan 15 çalışan, Başkan Burhanettin Kocamaz’ın emriyle Mut ve Gülnar’a gönderildi. Bu görevlendirmeler, belediye camiasında ve sosyal medyada ‘sürgünler başladı’ yorumlarına neden oldu, ‘kim bankamatik memuru, kim gerçek çalışan’ tartışması başlattı.

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen MHP’li Burhanettin Kocamaz, göreve başlar başlamaz 16 daire başkanı ile genel sekreter ve genel sekreter yardımcılarının görevden çekilmesini sağlamıştı. Kocamaz, ‘bize ayak uyduran kalır’ diyerek başka görevden almaların da sinyalini vermiş diğer yandan ‘bankamatik çalışanlarını temizleyeceklerini, gerçekten çalışanların ekmeğiyle oynamayacaklarını’ taahhüt etmişti.

Kocamaz, kamuoyunda ‘bankamatikçi’ olarak bilinen bazı kişilerle ilgili ilk adımı attı ancak onlarla birlikte, belediyede 15 yıldır düzenli olarak mesai yaptıkları bilinen bazı basın bürosu çalışanlarını da Mersin’in en uzak ilçeleri olan Mut ve Gülnar’da görevlendirdi.

 

Kim bankamatikçi, kimi çalışan?

 

Başkan Kocamaz imzasıyla çalışanlara tebliğ edilen karara göre, basın bürosunda görev alan 2’si şoför, 2’si büro görevlisi toplam 8 kişi Gülnar’a, aynı birimde çalışan 7 kişi de Mut’a sürüldü.

Bu karar, sosyal medyada ve belediye camiasında geniş yankı buldu. Sürgün edilenler arasında ‘bankamatik’ memuru olarak tabir edilen kişilerin de bulunduğu ancak 10 çalışanın yaklaşık 15 yıldır tam mesai yaparak çalıştığı sosyal medya kullanıcıları tarafından dile getirildi. 

Kocamaz, Bekirde Mahallesi’ni ziyaret etti. Belediyenin mevcut yapısını eleştirdi

 ‘1980 model belediye’


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bekirde Mahallesi’ni ziyaret etti.

MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır ve MHP İl Başkanı Sebahattin Kılınç’ın da katıldığı ziyarette konuşan Kocamaz, Mersin'in en büyük sorununun istihdam olduğunu belirterek, bu konuda yatırımcılara her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirtti.

Mersin’de yüksek olan işsizlik oranını daha düşük seviyelere çekmek için Belediye olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını kaydeden Başkan Kocamaz, “Yatırımcıyı Mersin’e çekmek ve onların yapacakları yatırımlar sayesinde istihdam alanlarının oluşmasına yardımcı olmalıyız” dedi.

1980 model bir belediye devraldıklarını belirten Kocamaz, “20 yıllık tecrübemizle, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni, inşallah hizmet anlamında hak ettiği seviyeye taşıyacağız. Bunu gerçekleştirmek belki çok kolay olmayacak ama imkansız değil. Bu hedefe ulaşmak için nihai amacımız, gece-gündüz demeden çalışmak olacaktır. Çok çalışacağız ki, Mersin’in geçmiş yıllarda kaybettiklerini telafi edeceğiz” dedi.

Kocamaz, “Bekirde halkına seçim öncesi vermiş oldukları fiili destek ve güven için teşekkür ederim. Bundan sonrası için dualarını eksik etmemelerini diliyorum. İnşallah el ele vererek Mersin’i çağdaş bir kent konumuna ulaştıracağız. Herkesin Mersinli olduğunu söylemekten gurur duyacağı bir kent için çabalıyoruz. Allah’ın izniyle de bunu başaracak güce, birikime ve tecrübeye sahibiz.” dedi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV