21 Eylül 2018 Cuma

'‘MERSİN’İ RAHATLATALIM’'

FİKRİ SAĞLAR, BELEDİYE BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİ

11 Mayıs 2014 Pazar 18:09
'‘MERSİN’İ RAHATLATALIM’'
 İmece Haber Merkezi- CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kültür Eski Bakanı Fikri Sağlar, belediye meclis üyeleri ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ve Akdeniz Belediye Eş Başkanları Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu’yu ziyaret etti.

İlk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret eden Sağlar, Mersin’de yeni bir dönem başladığını ifade ederek, “Biz Mersin için hazırız. Mersin’de halkımızın ihtiyaç duyduğu birçok hizmeti başarılı bir şekilde yapacağınıza inanıyoruz. CHP, Mersin’de 15 yıl yönetimde bulundu. Onların eksikliklerini tamamlayarak, Mersin’i daha ileriye doğru götüreceğiz. Çünkü hepimiz aynı yerde yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizinle birlikte Mersin’i layık olduğu yere taşımamız gerekiyor. Çünkü bir taraftan da Türkiye çok sıkıntılı bir döneme doğru gidiyor. Bu sıkıntılı dönemi en azından yerel yönetimler aşmalı, rahatlatmalı diye düşünüyorum. Yeni görevinizde başarılar diliyorum.” dedi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kocamaz da, “Seçim döneminde herkesin farklı bakış açısı vardı. Herkes farklı bir bakış açısıyla bu kenti ya da bu ülkeyi yönetmeye talip oluyor. Ancak seçim bittikten sonra özellikle, yerelde insanların birlik ve beraberlik içinde olmasından yanayım. Bunun için de yıllardır Tarsus’ta uyguladığımız gibi, Mersin’de de partilerin temsil oranına göre, bu tür komisyonlarda yer almasını önerdim. Bu kentin sıkıntılarını ortadan kaldırmak için, birlikte hareket etmeliyiz” diye konuştu.

CHP Parti Meclis Üyesi Fikri Sağlar daha sonra, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Genç “Sayın Fikri Sağlar ile çok uzun zamandan beri tanışıyor ve birlikte politika yapıyoruz. Kendisi sol siyasetin yetiştirdiği en önemli simalardan biridir. Türkiye’nin, içinde bulunduğu siyasi koşullarda Sayın Fikri Sağlar gibi politikacılara ihtiyacı var” dedi.

 

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanlarını ziyaret

 

Sağlar, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu’ya da kutlama ziyareti gerçekleştirdi. Sağlar, ziyarette eş başkanlık sisteminin önemine dikkat çekti. Konuşmasında, Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümünde SHP döneminden bu yana kendisinin de emek verdiğini kaydeden Fikri Sağlar, mücadelenin daha ileriye gideceğine de inandığını ifade etti. Mutlu ve Türk’e yeni dönemde başarılar dileyen Sağlar, “Korkuyu ortadan kaldırmak gerekiyor artık. İnsanların birbirine güvenmesi gerekiyor. Türkiye’de, Türkü de Kürdü de Laz’ı da Çerkez’i de hepimiz, bu ülkenin yurttaşı olarak eşit olduğumuzu kabul etmeliyiz. Karşımızdakini tanımadan sevmek mümkün değildir. Tanıdıktan sonra da sevmemek mümkün değildir” diye konuştu. Fazıl Türk de konuşmasında,  Kürt sorununun demokratik çözümündeki mücadelesi, emeği ve politik duruşundan ötürü Fikri Sağlar’ın, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan tüm Kürt halkının gönlünde taht kurduğunu ifade etti. Sağlar’a da yeni görevinde başarılar dileyen Türk, bu anlamda üzerlerine düşen görev var ise, birlikte çalışmaya hazır olduklarını da kaydetti. Eş Başkanlık sistemine de değinen Eş Başkan Fazıl Türk, Yüksel Mutlu gibi siyasette deneyimli ve eğitimci kimliği olan bir ismin, Akdeniz’e eş başkan olarak gelmesinin de Mersin ve Akdeniz Belediyesi için büyük bir şans ve kazanım olduğunu dile getirdi. 

Anahtar Kelimeler: Fikri Sağlar

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV