21 Eylül 2018 Cuma

KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Hakkında disiplin soruşturması başlatılan CHP’liler, parti suçu işlemediklerini söyledi

13 Mayıs 2014 Salı 18:50
KILIÇLAR ÇEKİLDİ
 MELTEM AHATOĞLU

 

CHP İl Başkanı Faruk Akar, önceki gün düzenlediği basın toplantısında parti üyesi Ahmet Akın, Mithat Fahlioğulları ve Veli Dev hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını, PM üyesi Fikri Sağlar’ın teşkilatı eleştiren ve istifa çağrısı içeren açıklamalarının ise Genel Merkeze fakslandığını söylemişti. Mersin İmece Gazetesi’ne konuşan o isimler, CHP İl Başkanı Faruk Akar’a sert yanıtlar verdi. PM üyesi Fikri Sağlar, Akar’ı muhatap olarak kabul etmediğini, kendisinin bir an önce istifa etmesi gerektiğini ifade ederken; Ahmet Akın ve Mithat Fahlioğulları ise, eleştirilerinin arkasında olduklarını savundular.

 

Seçim paralarının hesabını verin

 

Kendisine bildirilen bir karar olmadığını söyleyen Ahmet Akın, “Bana bildirilmiş bir karar yok. İl Başkanı daha önce de böyle bir yola başvurmuştu. Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararı bir şamar gibi suratına inmişti. Giderayak hainlikler yapmaya devam edecektir” dedi.

İl Başkanı Faruk Akar’ın seçim döneminde aldığı paraların hesabını veremeyeceğini iddia eden Ahmet Akın, İl Başkanı Akar’a bazı soruları yöneltti. CHP İl Başkanı Faruk Akar’ın, seçim döneminde Macit Özcan’dan aldığı ve genel merkezden gelen paraların nereye harcandığının hesabını veremeyeceğini öne süren Akın, şu sorularına yanıt istedi: “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile şirket ve müteahhitlerinden ücret alan il yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri var mıdır? İl Başkanı Faruk Akar'ın, Büyükşehir Belediyesine iş yapan bazı müteahhitlere aracılık yaptığı iddiaları doğru mudur? Borçsuz belediye devrettik derken, hiç yüzü kızarmış mıdır? Kendisinin baş sorumlusu olduğu seçim yenilgisini başkaları üzerine fatura etmeye çalışmanın erdemsizlik olduğunun farkında mıdır?”

 

Yaşananlar büyük talihsizlik

 

Disipline verilen bir diğer CHP’li üye Mithat Fahlioğulları ise, İl Başkanı Akar’ın açıklamalarını ve yaklaşımını ‘büyük talihsizlik’ olarak değerlendirdi. Kendisine bildirilen bir karar olmadığını ve neyle suçlandığını bilmediğini anlatan Fahlioğulları, “Sanırım basında yazdıklarım nedeniyle hakkımda disiplin soruşturması başlatıldı. Bu gerçekten ayıptır ve büyük talihsizliktir. Benim CHP’ye çalışmadığımı söyleyenleri yüzleşmeye davet ediyorum. İl Başkanına da bu çağrımı yapmama karşın kendisinden bir yanıt alamadım” dedi.

CHP İl Başkanı Faruk Akar’ın kendi hatalarını ört bas etmek için gündem değiştirdiğini savunan Mithat Fahlioğulları, “Benim bir basın mensubu olarak dile getirdiğim eleştirilerin parti suçu olup olmadığını avukat olan eşine sormasını isterim. Ben söylediklerimin arkasındayım. Eleştiri nedeniyle disipline sevk edilmek gerçekten kültürümüze yakışmamaktadır” diye konuştu.

 

Başarısızdır, istifa etmelidir

 

Teşkilatı eleştiren ve istifa çağrısı içeren açıklamaları Genel Merkeze fakslanan CHP PM üyesi Fikri Sağlar ise, CHP İl Başkanı Faruk Akar’ı muhatap olarak kabul etmediğini söyledi. “Sayın Akar başarısız bir il başkanıdır ve bir an önce istifa etmelidir. Kendisine bir takım gerekçeler bularak orada kalmaya devam etmemelidir” diyen Sağlar, Akar’ı muhatap olarak kabul etmediğini kaydetti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV