HALKTAN SAKLADILAR
17 Ağustos 2018 Cuma

HALKTAN SAKLADILAR

4 eski bakan hakkındaki yolsuzluk fezlekesi Meclis TV’nin yayında olmadığı gün genel kurula getirildi

05 Mayıs 2014 Pazartesi 18:43
HALKTAN SAKLADILAR
 Adı yolsuzluk ve rüşvet skandalına karışan 4 eski bakanla ilgili fezleke dün görüşüldü. Meclis TV yayında olmadığı için yurttaşlar genel kurulu internet üzerinden izledi. Mersin Milletvekili Çağlayan’dan 700 bin liralık hediye saat iddiasına ‘Parasını ödedim’ yanıtı geldi.

 

TBMM Genel Kurulu, 4 eski bakan ile ilgili soruşturma önergelerinin görüşülmesi gündemiyle toplandı.  AKP Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan 700 bin liralık saat ile ilgili ilginç iddialarda bulundu. Çağlayan, kendisine 700 bin liralık saat hediye edildiği iddiasıyla ilgili bilgi verirken, saatin fiyatından söz etmedi. Çağlayan, “Ben saati bir gazetenin ilanında gördüm, çok beğendim, ilgili firmayla temasa geçtim, ‘kişiye özel üretiyoruz’ dediler. Daha sonra firma yetkilisi beni aradı ve ‘satın alacak mısınız?’ dedi. Bu konuşma yapılırken Rıza Zarrab o ortamda bulunuyordu. ‘Bizim orada ofisimiz var, alır size gönderirler’ dedi. Sonra bir araçla saati bana gönderdiler. Saatin faturası alanın üstüne ama garanti belgesinde benim adım geçiyor. Saatin parasını ödedim ve mal beyanımda da gösterdim” dedi.

 

Komplo iddiasını sürdürdü

 

Genel kurul öncesinde gazetecilere açıklama yapan Zafer Çağlayan bir kişiye yapılabilecek en büyük haksızlığın iftira olduğunu belirterek kendisine yapılanların uluslararası komplonun sonucu olduğunu ileri sürdü.  Çağlayan kendisine yapılanların Türkiye üzerinden oynanan uluslararası bir oyun olduğunu iddia etti ve kendisinin kurban seçildiğini söyledi.  Çağlayan, “Sanki Halkbank bana bağlı. Bütün bunlar faiz lobisine karşı çıkışımızın sonucu. Suçum İran’a ihracat yapmak” dedi.  Çağlayan bugüne kadar partideki bazı büyüklerinin tavsiyesine uyarak sustuğunu ancak bugünden sonra güvendiği basın kuruluşlarına konuşarak nasıl bir haksızlığa uğradığını anlatacağını söyledi. 

Anahtar Kelimeler: Yolsuzluk FezlekesiMeclis TV

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV