24 Eylül 2018 Pazartesi

FATURA DA SAHTE ÇIKTI

09 Mayıs 2014 Cuma 18:26
FATURA DA SAHTE ÇIKTI
 İmece Haber Merkezi- Hakkında yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarıyla Meclis fezlekesi hazırlanan eski Ekonomi Bakanı ve AKP Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan'ın, 700 bin liralık saatle ilgili 'Parasını ben ödedim' diyerek Meclis kürsüsünde salladığı faturanın da sahte olduğu ortaya çıktı. Firma yetkilisi, belge için 'garip, komik' anlamına gelen 'Das ist komisch' dedi.

Eski Ekonomi Bakanı ve AKP Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan'ın yolsuzluk fezlekesine karşı kendisini savunurken kürsüden salladığı 700 bin liralık saat faturasının da sahte olduğu ortaya çıktı. Aydınlık gazetesinden Derya Derviş'in ulaştığı Patek Philippe firması yetkilisi Bernard Ruf, Çağlayan'ın “Saatin parasını ödedim” iddiasıyla elinde salladığı ve üzerinde saat firmasının isminin geçtiği belgenin kendilerine ait olmadığını açıkladı.

Ruf, Çağlayan'ın gösterdiği belgedeki fatura numaralandırma sisteminin şirketlerinde kesinlikle kullanılmadığını söyledi. Firma yetkilisi Ruf, Çağlayan'ın gösterdiği belgeyle ilgili şaşkınlığını ise şu ifadeyle dile getirdi: “Das ist komisch” (garip, komik).

Çağlayan'a ilk yalanlama, “Garanti belgesine isim yazmayız ve gazetelere ilan vermeyiz” denilerek yine firma yetkililerinden gelmişti. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV