24 Eylül 2018 Pazartesi

UYAR, YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Mustafa Oğuz,‘Beni özel hayatımla gazetelerde göremeyeceksiniz’

18 Mart 2012 Pazar 15:31
UYAR, YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
MÜJGAN YAĞMUR
 
CHP Akdeniz İlçe Başkanlığı olağan kongresini gerçekleştirdi. Akdeniz İlçe Başkanlığı’na yeniden aday olan Ünal Uyar 246 oyla yeniden başkan seçildi. Mustafa Oğuz ve Ünal Uyar’ın yarıştığı kongreye CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, MHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Fahrettin Kılınç ve çok sayıda partili katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Akdeniz İlçe Başkanlığı kongresi Cumartesi günü gerçekleştirildi. Kongrede bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, partililere dert yandı. Muhalefet olan bir partinin üyesi olarak belediye başkanlığı yapmaya çalıştığını kaydeden Özcan, denetime gelen müfettişler nedeniyle psikolojik baskı altında karar vermeye, görev yapmaya çalıştıklarını söyledi. Müfettişler tarafından sürekli denetlenmekten dert yanan Özcan, “Her ay müfettiş geliyor. AKP’li belediyelere ise beş yılda bir ancak müfettiş gidiyor. Psikolojik baskı altında karar vermek, görev yapmak gerçekten zor. İşimizi doğru yapıyoruz. Daha mahkeme kapsına gitmedik” dedi.
AKP hükümetine yüklenen Özcan, Mersin’deki en önemli sorunun istihdam olduğunu söyledi ve Mersin’de yüzde 20 civarında işsizlik olduğunu ifade etti. Buna rağmen her şeyin güllük gülistanlıkmış gibi gösterilmeye çalışıldığını söyleyen Özcan, belediyede ihtiyaç olan elemanı dahi alamayacak durumda olduklarını kaydetti.
 
‘Beni özel hayatımla gazetelerde göremeyeceksiniz’
 
CHP Akdeniz İlçe Başkanlığı adaylarından Mustafa Oğuz, kongredeki konuşmasında rakibi Ünal Uyar’a yüklendi. Uyar’ı halktan kopuk olmakla suçlayan Oğuz, “Çalışma yaptığım mahallelerden şikayetler alıyorum ilçe başkanını göremiyoruz diye. Zafer Çağlayan sokak sokak geziyorsa, ilçe başkanı da gezmek zorundadır. Halktan kopuk olmaz” dedi.
Akdeniz İlçe Başkanlığı’na seçilmesi halinde yapmayacaklarına değinen Oğuz, yine Uyar’ı hedef alarak şunları söyledi: “Beni gazetelerde skandallarla, özel yaşamımla görmeyeceksiniz. Kendime ya da bir arkadaşıma ihale alırken göremeyeceksiniz. Emekçiler sendikaya üye oldu diye tehdit ederken göremeyeceksiniz beni. Bana oy versin vermesin hiçbir partiliyi tehdit ederken göremeyeceksiniz beni. Sokakta, insanların yanında göreceksiniz beni. Arkamda CHP’nin 6 oku var, idam sehpasına çıkıp kendi sehpasına tekme vuran Deniz Gezmiş var. Buradan söylüyorum beynini kiraya verenler oy vermesinler bana.”
 
Ünal özeleştiri yaptı
 
Yapılan eleştirilen parti terbiyesi içerisinde olması gerektiğini söyleyen Ünal Uyar ise, görevde bulundu süre içerisinde yaptığı çalışmaları anlattı. Parti doktorlarıyla köylere giderek sağlık taramaları gerçekleştirdiklerini ifade eden Uyar bu çalışmalardan sonra partisinin bu köylerde oy oranını artırdığını kaydetti. İlk defa Bilim ve Kültür Platformu’nu oluşturduklarını belirten Ünal, bu platform içerisinde sivil toplum kuruluşlarından, üniversitene ve sendikalardan temsilciler bulunduğunu söyledi. Bu çerçevede çeşitli paneller gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ünal, “Biz boş odalarda laf üretmiyoruz. Toplumun bütün hücrelerine gireceğiz. İnsanlar laf duymak değil her alanda üretim istiyorlar” dedi.
Kongrede ki konuşmasında özeleştiri de yapan Uyar, şunları söyledi: “TÜİK’in yaptığı araştırmaya göre il bazında CHP’ye oy verenlerin yaş ortalaması 48. Mersin’in yaş ortalaması ise 27. Biz kadınları sadece seçimlerde aklımıza getiriyoruz. Veriyoruz ellerine broşürü 9 katlı apartmanı tek tek gezerek broşür dağıtıyor. Gençlerimizi ancak bu kongrelerde hatırlıyoruz. Bayrak asarken masaları düzeltirken görüyoruz. Biz gençlerimize ve kadınlarımıza ne veriyoruz ki yaş ortalaması 49 olmasın. Bunu aşmanın yolu Cumhuriyet Halk Evleri’nden geçer.”
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oylama sonucunda yeniden Akdeniz İlçe Başkanlığı’na aday olan Ünal Uyar 246 oy alarak başkan seçildi. Rakibi Mustafa Oğuz ise 93 oy aldı. CHP Akdeniz İlçe Örgütü’nün yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Ünal Uyar, Bayram Gönenler, Emin Çaparoğlu, Fulya Çıkaran, Gülistan Evran, Gürkan Özdemir, Hakan Gündüz, Leyla Ballı, Mahmut Dönmez, Mehmet Yeşil, Mustafa Tekendur, Necla Dağdevirenler, Recai Bolat, Sema Atamermazı, Semih Palamut, Şeyho Esen, Yılmaz Dem,
 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV