23 Eylül 2018 Pazar

GEZİ İÇİN ATÖLYELER OLUŞTURULDU

Ö. SERDAR KOCAPINAR'IN HABERİ

14 Haziran 2013 Cuma 17:56
GEZİ İÇİN ATÖLYELER OLUŞTURULDU
   Yaklaşık 17 gündür farklı görüşlere sahip insanların Barış Meydanı’nda bir araya gelerek devam ettirdikleri Taksim Gezi Parkı direnişine destek eylemleri, Diren Mersin İnisiyatifinin oluşmasıyla birlikte zenginleşmeye başladı.

Diren Mersin İnisiyatifi tarafından oluşturulan çeşitli atölyelerde konusunda uzman kişiler, ilgi alanları hakkında bilgiler paylaşıyor. Her akşam saat 18.00’da gerçekleştirilen atölye çalışmaları, çarşamba günü ritim atölyesiyle hayata geçirildi. Perşembe günü ise Toros Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Tolga Tören ‘AKP döneminde ekonomi politikaları’ hakkında bilgiler aktardı. Yaklaşık 50 çadırın bulunduğu direniş kampında gerçekleştirilen atölye çalışmalarında Cuma günü yeni belediyeler yasası tartışıldı.

Diren Mersin İnisiyatifinin oluşturduğu atölye çalışmasında bu gün ise Mersin Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden Doç. Dr. Ulaş Bayraktar, Yerel demokrasi doğrudan demokrasi atölyesini oluşturacak. Cumartesi günü ayrıca kadın atölyeleri oluşturulacak. Oluşturulan kadın atölyesine katılanlar Pazar günü ise Medyada cinsellik konularını tartışacaklar ve saatler 20.00’ı gösterdiğinde ise kadınlar dans edecekler.  

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV