21 Eylül 2018 Cuma

ŞÜPHE, KADIN VE SADAKAT…

‘Bütün çılgınlar sever beni’ Mersin’de sahnelendi

08 Mayıs 2014 Perşembe 17:36
ŞÜPHE, KADIN VE SADAKAT…
 İmece Haber Merkezi- İlk kez geçtiğimiz yıl ekim ayında Moda Sahnesinde oynanmaya başlayan tek perdelik komedi ‘Bütün çılgınlar sever beni’, Mersin’de sahnelendi.

 Bulgar tiyatrosunun önemli oyun yazarlarından Stefan Tsanev’in yazdığı, Hüseyin Mevsim’in çevirisini yaptığı ‘Bütün çılgınlar sever beni’ adlı tiyatro eserinin yönetmen koltuğunda Kemal Aydoğan otururken, sahne tasarımını Bengi Günay, ışık tasarımını İrfan Varlı üstlendi.  Stefan Tsanev’in eserinde rolleri ise daha çok televizyon dizileri ve beyaz perdeden tanınan ünlü oyuncu Mert Fırat, Aslı Tandoğan ve Volkan Yosun’lu paylaştı. Fırat ve Tandoğan evli bir çifti canlandırırken Yosunlu da kendini bu çiftin arasında bulan yakın arkadaşı canlandırıyor.

Her şeye sahip olduğunu düşünen, maddiyatçı bir adam Yosif (Mert Fırat). Maneviyat, sanat, romantizm.. Hem umurunda değil hem de anlamsız. Bir zamanların her gece eğlence adamı şimdinin arkadaşlarıyla bile görüşemeyen evli adamı olmuş. Altını çizdiği gibi çok yükselmiş, kariyer yapmış. Karısı Maria bir Arp sanatçısı ve kocasına çok bağlı, çok sadık bir kadın. Yosif’in aklını karıştıran da bu bağlılık. Kendi deyimiyle bunu bu kadar abartıyorsa ortada yanlış giden bir şey var demektir. Yosif, gizli gizli takip edecek kadar kafayı taktığı meseleyi çözmenin yolunu bir baştan çıkarma oyununda buluyor.

Bu oyun için de eski dostu Angel’i biçilmiş kaftan olarak gören Yosif, kendisine taban tabana zıt arkadaşına vereceği taktiklerle ortamı ayarlayacak ve şüphelerinin sağlamasını yapacak. Hayatında bu şüpheye yer olmadığı için Angel’a ısrar etmekte de bir yanlış görmüyor. İstediği oyunun sonu çifte ihanete çıksa bile sorun yok onun için. Biri karısının üzerine gitmeli, ısrar etmeli, baştan çıkarmalı. Tam o anda da karısı kendisine sadık olduğunu göstermeli ki tüm şüpheleri ortadan kalkabilsin. Yosif, Angel’ın da aslında Maria’ya (Aslı Tandoğan) boş olmadığını bile bile oynar bu ihanet oyununu.

Anahtar Kelimeler: Moda Sahnesi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV