21 Eylül 2018 Cuma

MEÜ öğrencilerine ‘kısa film’ ödülü

13 Mayıs 2014 Salı 17:15
MEÜ öğrencilerine  ‘kısa film’ ödülü
 İmece Haber Merkezi- Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin yapım-yönetim dersi kapsamında senaryosunu yazıp yönettikleri kısa filmler çeşitli yarışma ve festivallerden ödül almaya devam ediyor.

4'üncü sınıf öğrencilerinden Şerif Polat, Mustafa Aydın ve Özge Çankaya'nın Yapım-Yönetim III dersi kapsamında çektikleri 'Dayımın Evi' adlı kısa film, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kısa Film Yarışması'nda Kurmaca Dalı'nda birincilik ödülünü kazandı.

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü'nde gerçekleştirilen törende birincilik ödülünü ekip adına filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Şerif Polat, kamuoyunda Baksı Müzesi'nin kurucusu olarak da bilinen Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof. Hüsamettin Koçan'ın elinden aldı.

Radyo, Televizyon ve Sinema 4'üncü sınıf öğrencilerinden Mustafa Mert Güler, Yağız Aydın, Dilek Doğan ve Samet Telli'nin yine Yapım-Yönetim dersi kapsamında çektikleri 'Elmayı Yemek' adlı kısa filmi ise 5. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda iki ödül birden kazandı.  Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Film Festivali Gösterim Seçkisi'nde de yer alan film, 5. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü dallarında üçüncülük ödülüne değer bulundu. Öğrencilerimize ödülleri Lions Federasyonu Başkanı Selva Ülgen tarafından takdim edildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV