23 Eylül 2018 Pazar

‘LÜKÜS HAYAT’ DA GEZİYOR

12 Mayıs 2014 Pazartesi 19:23
 ‘LÜKÜS HAYAT’ DA GEZİYOR
 İmece Haber Merkezi- Mersin Devlet Opera ve Balesi,  ünlü oyun yazarı ve yönetmen Haldun Dormen’in rejisiyle sahneye taşıdığı Lüküs Hayat müzikalini Eskişehir 4. Ulusal Opera ve Bale günleri nedeniyle, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sahnesi’nde Eskişehirli sanatseverlerle buluşturacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi, ünlü besteci Cemal Reşit Rey’in bestelediği, librettosunu Ekrem Reşit Rey’in yazdığı Lüküs Hayat müzikalini Eskişehirli sanatseverlerle buluşturacak. 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sahnesi’nde sahnelenecek eseri şef Aytuğ Ülgen yönetirken, eserin dekor tasarımı Seyhan Atamer’e, kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye, ışık tasarımı Tarı Deniz’e koreografisi Serbülent Biçer’e ait. Reji asistanı Süleyman Tekin. Başlıca rolleri ise; Korhan Dinçer (Rıza), Neslihan Ulaş (Zeynep), Ayşegül Devrim Serdar (Sadiye), Deniz Karausta (Memiş), Gökçen Büyükaslan (Belkıs), Yusuf Ziya Büyükaslan (Ruhi), Mehmet Erkoç (Veysi), Melahat Yavuz (Nesrin), Tolga Erden (Fıstık), Seda Yörenç Sönmez (Lütfiye), Ufuk Kasar (Şevket), Gülden Vurandemir (Atıfet), Hasan Berk (Rıza Bey), Alpay Noyan Özbay (İrfan), Nihan Evren (Nüveyre), Zeynep Özgür Yılmaz (Altın Diş), Erdem Özdemir (Tosun), Levent Yetkin (Sıçan) paylaşıyor. 

İstanbul Şehir Tiyatrosu tarafından sipariş edilen ve ilk defa cumhuriyetin 10. yıl kutlamaları vesilesiyle 1933 yılında sahnelenen eser 1946 yılına kadar yoğun bir ilgi neticesinde büyük seyirci kitleleriyle buluşmuş, daha sonra 1958, 1962 yıllarında tekrar sahnelenmiştir. 1985 yılından bu yana ise kesintisiz sahnelenmeye devam eden Lüküs Hayat, dönemi itibariye değişen toplumun batılılaşma ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan gülünçlükleri sahneye taşır. Oyunda, küçük hırsızlıklarla geçinen Rıza ve Fıstık girdikleri zengin bir konakta kıyafet balosunun içine düşmüş ve balonun en gözde iki ismi olmuştur. Aslında ikilinin içine düştüğü ortam batılılaşma özentisi halktan insanların içine düştükleri durumdur. Tüm zamanların en beğenilen ve 1985 yılından bu yana 28 yıl kesintisiz oynayan Lüküs Hayat müzikali Adanalı sanatseverleri de fethetmeye hazırlanıyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV