21 Eylül 2018 Cuma

TEK KİŞİLİK SOMA EYLEMİ

Silifkeli sanatçı madencilere dikkat çekti

15 Mayıs 2014 Perşembe 18:47
TEK KİŞİLİK SOMA EYLEMİ
 Silifke Sanat Platformu Duvarsız Sanat Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Ahmet Gedik, maden işçisi kılığında Atatürk Anıtı'nda tek kişilik sessiz eylem yaptı.

Bir süre ayakta saygı nöbetinde bulunan Gedik, daha sonra yere uzanarak eylemine devam etti. Çevreden geçen vatandaşlar da yere uzanmış olan madenci kılığındaki Gedik’in üzerine kırmızı karanfil bırakarak protestoya destek verdi.

Ahmet Gedik yaptığı açıklamada, “Manisa'nın Soma ilçesinde, bir maden ocağında meydana gelen facia, ülkemizi derinden etkilemiştir. Maden faciasında hayatlarını kaybeden işçilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı işçilerimize acil şifalar diliyorum. Bütün milletimizi yasa boğan bu tür acı olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Yaşanan acı kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyüktür. Ateş sadece Soma'ya düşmemiş, ülkemizin her köşesinde aynı sıcaklıkta kendisini hissettirmiştir. Tüm Türkiye, aynı acıya birlikte gözyaşı dökmüştür. Bu acı bütün milletimizin ortak acısıdır. Bu anlamda bütün milletimizin başı sağ olsun” dedi. (İHA)

Anahtar Kelimeler: Soma

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV