23 Eylül 2018 Pazar

ÖĞRENCİLER GİRİŞİ KAPATTI

Okula girişi bir süre engellediler

15 Mayıs 2014 Perşembe 18:50
ÖĞRENCİLER GİRİŞİ KAPATTI
 Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ) bir grup öğrenci, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasını protesto etmek amacıyla okul girişini bariyerlerle kapatarak, kimsenin içeri girmesine izin vermedi. Yaklaşık 2 saat eylemlerini sürdüren öğrenciler, saygı duruşunun ardından yolu yaya ve araç trafiğine açtı.

Soma'daki maden faciasını protesto etmek isteyen öğrenciler sabahın erken saatlerinde MEÜ Çiftlikköy Kampüsü önünde bir araya geldiler. Burada okul ana girişini demir bariyerlerle kapatan öğrenciler, kimsenin okul içine girmesine izin vermedi. Öğrencilerin yanı sıra okulda görev yapan öğretim görevlileri, akademisyenler, rektör yardımcıları da okul içine alınmadı. Bu sırada dışarıda bekleyen öğrenciler kaldırımlarda oturarak eylemin son bulmasını beklerken, araçlar da uzun kuyruklar oluşturdu. Saat 09.00'a kadar eylemlerini sürdüren öğrenciler, eylemlerini Soma'da ve daha önce yaşamını yitiren maden işçileri için yaptıklarını ifade ettiler.

Ölen maden işçileri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan öğrenciler, ardından bariyerleri kaldırarak okul içine girişlere izin verdi. Eylemde polis yoğun güvenlik önlemi alırken, herhangi bir müdahalede bulunmadı. (İHA)

Anahtar Kelimeler: Soma

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV