23 Eylül 2018 Pazar

MECLİS’TEN SOMA’YA YARDIM KARARI

Kocamaz: Soma’daki durum bildiğinizden daha vahim

16 Mayıs 2014 Cuma 19:02
MECLİS’TEN SOMA’YA YARDIM KARARI
 İmece Haber Merkezi- Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı 3. birleşimi gerçekleşti. Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısına ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve daire başkanları katıldı.

Başkan Kocamaz toplantıda yaptığı konuşmada, Soma’da yaşananları yerinde görmek için yapmış olduğu ziyaretindeki izlenimlerini anlattı. Orada yaşananların basına yansıdığından çok daha vahim olduğunu dile getiren Kocamaz,  “Bizler, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Soma’da yaşananlara kayıtsız kalmayıp yardım kampanyası başlatacağız. Kampanyada verilen destekler, hayatını kaybeden insanları geri getirmeyecek ama aile fertlerine yalnız olmadıklarını göstermek açısından,  hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine yardım yapmak istiyoruz” dedi. Kocamaz’ın; Soma’ya gıda, giysi ve maddi yardım yapmak için meclise sunduğu teklif oy birliği ile kabul edildi.

Hafif raylı sistem projesi ile ilgili Mersin’de anket çalışmasının yapıldığı bilgisini veren Kocamaz, “Evlere kadar gidip anket yapılıyor. Bilgi alıyorlar. Ancak bazı mahallerde bu konu ile ilgili engellemelerle karşılaşılıyor. Bu konuda halkımızın daha çok bilgi sahibi olması için arkadaşlarımızın gerekli çalışmalarını yapmalarını rica ediyorum. Sayımların mutlaka yapılması gerekiyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi bir Ulaşım Master Planı yaptırmış ancak, bu anket çalışmaları kavşaklardaki, yaya ve araç sayımı hazırlanan Master Planı’nın içerisinde yok. Bu projelerin sağlıklı olması için bunların gerekliliği var” dedi.

Mersin İdman Yurdu’nda yaşanan maddi sıkıntının da had safhada olduğunu dile getiren Kocamaz, “Sayın Valimizle toplantı yaptık. Birinci toplantımız Ordu maçından önceydi. Futbolcuların yaklaşık 2.8 milyon liralık borcu olduğu söyleniyordu. Bunun yüzde 40’ı maç öncesi oyunculara ödendi. Geriye kalan yüzde 60’lık borcun ödenmesi için herkesi göreve davet ettik. Valilik, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ortak bir çalışma yapmasını istedik ancak Ticaret Odası henüz bu olayın içerisine girmedi. Ama bu işin şakası yok. Herkesi Mersin İdman Yurdu’na sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: MERSİN SOMA

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV