23 Eylül 2018 Pazar

‘KAZA DEĞİL, CİNAYET’

Devrimci İşçi Hareketi üyelerinden protesto

16 Mayıs 2014 Cuma 18:50
‘KAZA DEĞİL, CİNAYET’
 İmece Haber Merkezi- Devrimci İşçi Hareketi üyeleri Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası nedeniyle açıklama yaparak, yaşananlardan hükümeti sorumlu tuttu.

Marina önünde bir araya gelen grup, ‘İş kazası değil cinayet’ pankartı açtı.

Grup adına açıklamayı okuyan Devrimci İşçi Hareketi sözcüsü İrfan Nergiz, yaşanan maden faciasını cinayet olarak niteleyerek, AKP iktidarının madencilerin katili olduğunu öne sürdü. Madende halen kaç işçinin bulunduğuna dair sağlıklı bilgi olmadığını anlatan Nergiz, “O madenleri Soma Holding’e kaç paraya peşkeş çektiniz açıklayın. Soma’daki madende işçi güvenliği konusunda önlemlerin alınmasını kaç kere denetlediniz açıklayın” dedi.

 

Adalet istiyoruz

 

AKP’nin halk ve işçi düşmanı olduğunu iddia eden Nergiz, “Soma’daki ölen işçiler için ‘tane’ diyenler, tarih ve halk önünde mutlaka hesap verecektir. Adalet isteyecek, ölenlerimizin hesabını sormak için AKP faşizminin kayalarına yapışacağız. Bir mengene olan ellerimizden kurtulamayacaklar Adalet herkes için, adalet yoksul milyonlar için. Adalet Soma’da katledilen madenciler için” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: Soma

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV