BARONUN TALEBİ REDDEDİLDİ
17 Ağustos 2018 Cuma

BARONUN TALEBİ REDDEDİLDİ

Mersinli avukatlar, Ali İsmail Korkmaz davası için Kayseri’ye gittiler

12 Mayıs 2014 Pazartesi 18:43
BARONUN TALEBİ REDDEDİLDİ
 İmece Haber Merkezi- Mersin Barosu, Gezi eylemleri sırasında Eskişehir’de bir grup polis ve esnaf tarafından hunharca katledilen Ali İsmail Korkmaz davasının ikinci duruşması için Kayseri’ye çıkarma yaptı. Ancak davayı gören mahkeme Mersin Barosu ile Balıkesir Barosu’nun müdahillik talebini reddetti. 

Eskişehir'de 2 Haziran 2013'te, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisler ve esnaflarca dövülerek katledilen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz davasının ikinci duruşması Kayseri’de yapıldı. Mersin Barosu’na kayıtlı 20 avukat ve Baro Başkanı Alpay Antmen, duruşmaya katılmak için Kayseri’deki duruşma salonunda yerlerini aldı. Duruşma nedeniyle yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı duruşmaya katılmak için gelen Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, “Katillerle yüzleşmeye Ali İsmail ile birlikte geldim. Acaba evlatları annelerinin elini öpebildi mi?” dedi.

Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen de, hukukun savunucuları olarak duruşmayı yakından takip ettiklerini ve sürecin adaletli bir yargılama süreci olabilmesi için çalıştıklarını, sorumluların cezalandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV