24 Eylül 2018 Pazartesi

ÜNİVERSİTEDE EYLEM SÜRÜYOR

27 öğrenci okuldan uzaklaştırılmış, 121 öğrenci hakkında soruşturma açılmıştı

18 Şubat 2014 Salı 18:15
ÜNİVERSİTEDE EYLEM SÜRÜYOR
 GÜLTEKİN AĞRİ

 

Mersin Üniversitesi öğrencileri, geçtiğimiz aralık ayında yaşanan Rektörlük işgaline katıldıkları gerekçesiyle 27 öğrencinin okuldan uzaklaştırılmasını ve 121 öğrenci hakkında soruşturma açılmasını protesto etti. Öğrencilere destek veren Emek ve Demokrasi Platformu üyelerinin Rektör Süha Aydın ile görüşme çabası sonuçsuz kaldı.

Geçtiğimiz aralık ayında yaşanan olayda, Mersin Üniversitesi yerleşkesinde bulunan kız öğrenci yurdunun sorunlarına dikkat çekmek için eylem düzenleyen öğrenciler, Rektör Süha Aydın ile görüşebilmek için rektörlük binasını bir süre işgal etmişti. Mersin Üniversitesi yönetimi, eyleme katılan 121 öğrenci hakkında soruşturma açmış, 27 öğrenciyi ise okuldan uzaklaştırmıştı. Okuldan uzaklaştırılan öğrencilerin üniversitesinin Çiftlikköy yerleşkesi girişindeki eylemi sürerken çok sayıda öğrenci de bir yürüyüş düzenleyerek üniversite yönetimini protesto etti. Fen Edebiyat Fakültesi önünde toplanan öğrenciler ‘Soruşturmalar baskılar bizi yıldıramaz’ yazılı pankart açtı. Eylemleri stajyer muhabir olarak izledikleri halde haklarında soruşturma açılan İletişim Fakültesi öğrencileri de tepkilerini pankartlarla dile getirdiler. Öğrenciler adına açıklama yapan Ece Güç, Rektör Aydın ile görüşmek isteyen öğrencilerin herhangi bir kişiye ya da mala zarar vermediğini, çalışma düzenini engellemediğini belirtti ve “Rektörlük, soruşturma açılmayacak diye söz vermesine rağmen soruşturmalar açmıştır” dedi.

Öğrencilere destek vermek için üniversiteye gelen Mersin Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri de eylemden sonra Rektör Süha Aydın ile görüşmek üzere rektörlüğe gitti. Ancak platform üyelerinin girişimi sonuçsuz kaldı.

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV