21 Eylül 2018 Cuma

ÖĞRENCİLERDEN PROTESTO

GÜLTEKİN AĞRİ'NİN HABERİ

10 Aralık 2013 Salı 18:35
ÖĞRENCİLERDEN PROTESTO
 Mersin Üniversitesi Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2 kişinin polis kurşunuyla öldürülmesini protesto etti.

Öğrenciler Fen Edebiyat Fakültesi önünde toplanıp ana giriş kapısına kadar ‘Katil devlet hesap verecek’, ‘ Polis vuruyor devlet koruyor’, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’ sloganları eşliğinde yürüdü. Burada bir süre yolu trafiğe kapatan öğrenciler adına açıklamayı Rıza Durmaz okudu. Durmaz, “Tarihten beri Kürdistan’da baş gösteren ölüm, Cumhuriyetin ilanından sonra belli bir perspektifle şekillendirilen plan, adım adım hayata geçirilerek, günümüze kadar gelmiştir. Kürt halkının tarihten beri zulüm karşısında geliştirdiği onurlu duruş tüm dünya halklarına önderlik etmiş, örnek teşkil etmiş, umut olmuştur” dedi.

Yüksekova’da yapılan gösterinin demokratik bir gösteri olduğunu, buna rağmen polisin göstericilerin üzerine ateş açtığını iddia eden Durmaz, “Gever ve Kürdistan halkına başsağlığı mesajımızı iletiyoruz” dedi.

Basın metninin ardından öğrenciler kısa süreli oturma eylemi gerçekleştirdi. Oturma eyleminden sonra öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV