23 Eylül 2018 Pazar

ÖĞRENCİLER SANDIĞA GİTTİ

ASLIHAN KOCADAŞ’IN HABERİ

04 Aralık 2013 Çarşamba 18:27
ÖĞRENCİLER SANDIĞA GİTTİ
 Mersin İl Öğrenci Meclisi Başkanlığına Dolunay Tandoğan seçildi

Mersin Öğrenci Meclisi başkanlık seçimi yapıldı. Bozyazı Öğrenci Meclisi Başkanı Dolunay Tandoğan, Mersin İl Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçildi.

Mersin İleri İlkokulu toplantı salonunda yapılan  Mersin İl Öğrenci Meclisi başkanlık seçiminde 6 başkan adayı kıyasıya çekişti. 13 ilçe Öğrenci Meclisi Başkanı ve yardımcılarının katılımıyla yapılan seçimde 39 oy kullanıldı. 11 oy alan Bozyazı Öğrenci Meclisi Başkanı Dolunay Tandoğan,  Mersin İl Öğrenci Meclisi Başkanı oldu. Yardımcılıklarına ise Mut’tan Umut Sabah Özel, Gülnar’dan Rüştü Taş seçilirken, Komisyon üyeliğine  Bozyazı  Öğrenci Meclisi Başkan Yardımcısı Bozyazı Anadolu Lisesi öğrencisi Orhan Tuğrul Eroğlu getirildi. Bozyazı Çok Programlı Lisesi öğrencisi olan Dolunay Tandoğan, Mersin’i temsilen  23 Nisan’da Türkiye Büyük Millet Meclisi oturumuna katılacak.

Mersin İl Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilen Dolunay Tandoğan, yaptığı konuşmada öğrenci arkadaşlarına teşekkür etti. Tandoğan, arkadaşlarının güvenlerini boşa çıkarmayacağını, öğrenciler arasında arkadaşlık bağlarını güçlendirmek için sosyal etkinliklere ağırlık vereceğini  ve Mersin’i TBMM en iyi şekilde temsil edeceğini ifade etti.

Tandoğan, seçim çalışmaları sırasında kendisine her türlü desteği veren,  başta Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, Şube Müdürü Ahmet Aydul, Bozyazı ÇPL Müdürü  Galip Göl ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü 10 yıldan beri yürürlükte olan "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri" projesi kapsamında Bozyazı İlçesinin bir ilki gerçekleştirerek, Mersin Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimini kazanması Bozyazı’da sevinçle karşılandı.

Mersin’de yapılan seçimlerde Anamur ilçesi’nin, rakip adayı desteklemesi Bozyazılı heyet tarafından kınandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV