24 Eylül 2018 Pazartesi

ÖĞRENCİ BURSUNA DESTEK ÇAĞRISI!

09 Aralık 2013 Pazartesi 19:33
ÖĞRENCİ BURSUNA DESTEK ÇAĞRISI!
 Her yıl çok sayıda başarılı üniversite öğrencisine karşılıksız burs sağlayan Mersin Liselileri Derneği, daha fazla bursiyere ulaşabilmek için eğitim gönüllülerinin katkısını bekliyor.

Halen Tevfik Sırrı Gür Lisesi olarak anılan, dönemin Mersin Lisesi mezunlarından Gazanfer Uğural’ın öncülüğünde İstanbul’da kurulan Mersin Liselileri Derneği, yıllar önce başlattığı eğitime destek projesini geliştirerek kurumsallaştırdı.

Yaptıkları dönem değerlendirmesinde kaynak yetersizliği nedeniyle ihtiyaç sahibi öğrenciler arasında bursiyer seçiminde zorlandıklarını belirten Meriç Alkan ve Ülker Arıkan,  ellerinin rahatlayabilmesi için daha çok desteğe ihtiyaç duyduklarını bildirdiler.

Mezun olan sayıda öğrenciyi burs programına alabildiklerine dikkat çeken Alkan ve Arıkan, “Değerli dostlar, her yıl üniversitelerde yeni öğrenim yılıyla birlikte Derneğimizde yoğun bir çalışma başlar. Bu yıl da eylül ayı sonunda başlayan başvuruları değerlendirip yeni bursiyerleri seçtik. Titiz bir değerlendirme sonucu bir sıralama yapıyor, bu sıralamaya göre de olanaklar yettiğince burs tahsis ediyoruz. Burs programımızda Tarsus’tan Anamur’a kadar tüm ilçelerdeki liselerden mezun öğrenciler var.

Yeni başvuruların hepsi çok zor koşullardayken yüksek puanlar tutturup gelmiş öğrenciler. Bu öğrenciler arasında bir ayırım yapıp, ancak geçen yıl mezun olan sayıda yeni bursiyer alabilmek durumunda olmamız işimizi zorlaştırmakta.

Gençlerimize verdiğimiz maddi destek ancak bağışlarla mümkün oluyor. Bize bu konuda yardımcı olan dostlarımıza sonsuz teşekkürler.” görüşlerini dile getirdiler.

Öğrenimlerini tamamlayan dernek bursiyerlerinin yurdun dört bir tarafında görev yaptıklarına da işaret eden Meriç Alkan ve Ülker Arıkan, destek vermek isteyen yeni katılımcıları aşağıdaki irtibat kanallarından kendilerine ulaşmaya çağırdılar.

Telefon numaraları:    Tel/Faks: 0212-2127333 / GSM: 0553-3077343

e-posta : mldernegi@hotmail.com    web sayfası: www.mersinliselileridernegi.com

Banka Hesap Numaraları: Denizbank Elmadağ Şubesi: 9050-367959

Ziraat Bankası Mecidiyeköy Şb: 0757-120622, İş Bankası Mecidiyeköy Şb: 1089 672095

Posta Çeki Hesabı: Mersin Liselileri Derneği 1652061

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV