24 Eylül 2018 Pazartesi

İLETİŞİMCİLERDEN DERS BOYKOTU

GÜLTEKİN AĞRİ'NİN HABERİ

26 Şubat 2014 Çarşamba 17:37
İLETİŞİMCİLERDEN  DERS BOYKOTU
 Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, geçtiğimiz aralık ayında yaşanan rektörlük işgali sonrası açılan soruşturmaları protesto etmek için 2 günlük boykot kararı aldı.

Mersin Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu’ndaki sorunlara dikkat çekmek isteyen öğrenciler, Rektörlük binasını bir süre işgal etmiş, üniversite yönetimi 121 öğrenciye soruşturma açmıştı. Bu kapsamda, o gün işgal eylemini görüntüleyen 12 İletişim Fakültesi öğrencisine de soruşturma açılmıştı. İletişim Fakültesi öğrencileri, rektörlüğün bu uygulamasına 3 günlük ders boykotu yaparak tepki verdi.

İletişim Fakültesi önünde bir araya gelen öğrenciler, ‘Eğitim haktır engellenemez’, ‘Katil değil Metin’iz sansürü yeneriz’ sloganları eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Cumhuriyet Meydanı’nda fotoğraf makinelerini yere bırakan öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Nesime Karateke “Soruşturma açılan ve tedbir kararı alınan 12 İletişim Fakültesi öğrencisi, görüntü aldıkları ve haber yaptıkları için bu uygulamaya maruz kalmışlardır. Ayrıca olay günü okulda olmayan Gazetecilik Bölümü öğrencisi iki arkadaşımız da bu hukuksuzluktan nasibini almıştır. Yaşanan bu olay iletişim öğrencilerinin şimdiden baskı ve hukuksuzluğa maruz kaldıklarını göstermektedir. Bizler İletişim Fakültesi öğrencileri olarak soruşturmalara, tedbir kararlarına, arkadaşlarımızın haber yapma hakkının elinden alınmasına ve baskılara maruz kalmasına karşı mücadele edeceğiz. Bu doğrultuda Perşembe ve Cuma günü derslere girmeyerek boykot kararı alıyoruz” dedi.

Grup daha sonra tedbir kararı alınan arkadaşları için Mersin Üniversitesi giriş kapısına kadar yürüdü.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV