24 Eylül 2018 Pazartesi

‘'ONLARA BİR SÖZÜMÜZ VAR’'

Ö. SERDAR KOCAPINAR'IN HABERİ

07 Mayıs 2014 Çarşamba 18:40
‘'ONLARA BİR SÖZÜMÜZ VAR’'
 Mersin’de Halkevleri, Liseli Genç Umut, Öğrenci Kolektifleri, Partizan ve İHD üyesi gençler de, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını andı.

 ‘Denizlere sözümüz devrim olacak’, ‘Emperyalistler, işbirlikçiler, 6. Filo’yu unutmayın’ şeklinde slogan atan grup, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüdü. ‘Denizlerden Gezi’ye sürüyor kavga’ yazılı pankart açan eylemciler, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ve İbrahim Kaypakkaya’nın fotoğraflarını taşıdı.

Grup adına açıklama yapan Banu Kılıç,  “Bugün hem emperyalistler hem de işbirlikçi AKP savaş politikalarını sürdürüyor. Tayyip Erdoğan, ‘Suriye ile savaş halindeyiz’ diyor. Reyhanlı’da bombalarla kendi halkını katlediyor. Suriye’de savaşı körüklemek için besleme çetelere TIR’larla silah taşımaya devam ediyor” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, barış ve özgürlük için mücadele eden halkın karşısına TOMA’larla, polislerle dikildiği ifade eden Kılıç, “Denizlere verdiğimiz sözü tutacağız. Haziran isyanında cesaretle, dayanışmayla, omuz omuza mücadele ederek gücünü gösteren gençlik, Denizlerin yolunda yürümeye devam edecek” dedi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV