23 Eylül 2018 Pazar

FELSEFE DERSLERİ BİTTİ

Aratos’ta 2013–2014 yılı 3. dönem dersleri sona erdi

12 Mayıs 2014 Pazartesi 19:27
FELSEFE DERSLERİ BİTTİ
 İmece Haber Merkezi- Aratos Felsefe Okulu 2013–2014 yılı 3. dönem dersleri geçtiğimiz hafta tamamlandı. Son derste öğrencilere birer katılım ve teşekkür belgesi sunuldu. Yeni dönem kayıtlar Eylül ayında başlayacak

Adını Antik Çağ’da Tarsuslu filozof Aratos’tan alan ve 2004 yılından bu yana Tarsus’ta yayın Aratos dergisi bünyesinde oluşturulan Aratos Felsefe Okulu’nda son ders geçtiğimiz günlerde yapıldı. Aratos Felsefe Okulu’nun 2013–2014 yılı 3. dönemin son dersini Tuğrul Göğüş’ün ‘Müzik Nasıl Dinlenmelidir’ başlıklı sunumuyla yapıldı. Bu son derste öğrencilere birer katılım ve teşekkür belgesi sunuldu. Yeni dönem kayıtlar Eylül ayında başlayacağı bildirildi.

Geçtiğimiz Aralık ayında 3. dönem derslere başlayan Aratos Felsefe Okulu, yeni hocalar ve öğrenci katılımlarıyla devam ediyor. Okulun derslerine, Tarsusluların dışında Adana ve Mersin de öğrenciler katılıyor.Aratos Dergisi kurucusu ve Yayın Yönetmeni Uğur Pişmanlık, okula ilişkin olarak, “Antik Çağ’daki Tarsus’un felsefe okullarından, Aratos ve diğer filozoflar başta olmak üzere yakın çağın aydınlanmacı düşünürlerin ışığını günümüze taşımayı amaçladığımız Aratos Felsefe Okulu, yaşadığımız kentin düşünsel gelişim süreçlerine bir katkı yapmayı hedeflemektir” dedi.Uğur Pişmanlık, Aratos Felsefe Okulu’nun 6 aylık program kapsamında 12. dersin verilerek 3. dönemin kapandığını ve yeni kayıtların Eylül ayında başlayacağını belirtti.

Anahtar Kelimeler: ARATOS FELSEFE OKULU

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV