21 Eylül 2018 Cuma

DENİZLER CEMEVİ’'NDE ANILDI

07 Mayıs 2014 Çarşamba 18:29
DENİZLER CEMEVİ’'NDE ANILDI
 İmece Haber Merkezi- 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, ölümlerinin 42. yıl dönümünde Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi’nce düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Mersin Cemevi’nde gerçekleşen anma programında Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Başkanı Hasan Kılavuz, 68 kuşağı önderleri üzerine bir konuşma yaptı, Alevi Kültür Dernekleri İnanç Kurulu üyesi Erdoğan Sevim dede de Denizler için gülbenk okudu.

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Cem Karakuş, “Bundan 42 yıl önce geride düşleri, yüreklerinde özgürlükleri, akıllarında umut dolu yarınları olan fidanlarımız; başları dik alınları açık bir şekilde gülerek ölüme gittiler. Zulüm ezelden beri vardı. Kerbela’da katledildik. Sivas’ta yakıldık. Çorum’da Maraş’ta kıyıldık. En genç yanımızdan yaralanıp, en fidan halimizle kırıldık” dedi.

Alevi Kültür Dernekleri Gençlik Kolları tarafından okunan şiirlerin ardından slayt gösterimi yapıldı. Program sonunda dernek üyesi geçler, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam cezasına çarptırıldığı mahkemeyi anlatan bir tiyatro gösterisi sahneledi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV