24 Eylül 2018 Pazartesi

DEFİLEYLE KAPATTILAR

Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü öğrencileri sergi düzenledi

08 Mayıs 2014 Perşembe 18:28
DEFİLEYLE KAPATTILAR
 Halk Eğitim Merkezleri ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün, 2014 Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında hazırladığı 'Yıl Sonu Sergi Şenliği' açıldı. Şenliğin açılışında özellikle Mersin Olgunlaşma Enstitüsü kursiyerlerinin Osmanlı kıyafetleriyle hazırladığı defile göz doldurdu.


Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Barış Meydanı'nda gerçekleşen şenliğin açılışına, Vali Yardımcısı Cezmi Türkgöçer, Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, HEM ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Sema Sarı, ilçe kaymakamları ve ilçe HEM müdürleri, kursiyerler ve öğrenciler katıldı. Şenliğin açılışında Mersin Olgunlaşma Enstitüsü kursiyerlerince hazırlanan Osmanlı kıyafetleri, düzenlenen defileyle sergilendi. Birbirinden güzel Osmanlı kıyafetleri vatandaşların beğenisine sunulurken, defile göz doldurdu. Defilenin ardından konuşan Müdür Hasan Gül, şenlikte yapılan her ürünün önemli olduğunu ifade ederek, “Anadolu toprakları üzerinde yaşayan farklı uygarlıkların oluşturduğu coğrafyamızın bize sunduğu el sanatları zenginliğini dünyanın başka yerinde görmek çok zordur. Bu amaçla halk eğitim merkezlerimizin ve olgunlaşma enstitümüzün hazırladığı bu sergi hem çok anlamlı hem de bu geleneği gelecek kuşaklara aktarmanın bir yolu olarak bana göre çok anlamlı bir etkinliktir. Halk Eğitim Merkezlerimiz üstlendiği tarihi misyon ve geleceğe taşıdığı milli kültürümüzle de çok önemli bir konuma sahiptir” diye konuştu.

Halk eğitim merkezlerinin, milli kültür değerleri geleceğe aktarmasının yanı sıra gençlere, yetişkinlere hem meslek öğretimi hem de ilgi alanlarında onları yetiştirme gibi görevleri layıkıyla yerine getirdiğini kaydeden Gül, “Bu konu da bizlerden desteklerin esirgemeyen Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na da şükranlarımı sunmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Cezmi Türkgöçer ise bu çalışmaları anlamlı bulduğunu vurgulayarak, “Toplum ve devlet karşılıklı işbirliği içerisinde herhangi bir nedenle, herhangi bir örgün eğitime girememiş insanlarımıza, vatandaşlarımıza bir vesile halk eğitim merkezlerimizin kursları aracılığı ile ulaşarak onlara bir meslek sahibi edinmeye amaçlıyor. Bu amaç içindedir ki yine açılacak serginin gerçekten dantel dantel işlenmiş el emeğini, göz nurunun en ince eserlerini göreceksiniz. İnsanlarımız burada bu kurs sayesinde yeni arkadaşlıklar edindiler, yeni dayanışmalar, yeni dostlukların ötesinde yeni aktivitelere imza attılar. Böylece bu kursların aynı zamanda eğitim ve öğretimin yanında, meslek edindirmenin yanında sosyal yönünü de görüyoruz” dedi. (İHA)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV