24 Eylül 2018 Pazartesi

ÇOCUK, DOĞA VE KENT…

Mimarlar Odası’nın resim yarışmasında dereceye girenler belirlendi

05 Mayıs 2014 Pazartesi 18:38
ÇOCUK, DOĞA VE KENT…
 Ö. SERDAR KOCAPINAR

 

Mimarlar Odası tarafından b bu yıl 6’cısı gerçekleştirilen 23 Nisan Resim Yarışması sonuçlandı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.  ‘Çocuk, doğa ve kent’ temasıyla gerçekleştirilen yarışmanın 1. kategorisine 45, ikinci kategorisine ise 36 minik katılırken, özel kategoride ise 6 öğrenci eser gönderdi.

Mimarlar Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine oda başkanı Sinan Tütüncü,  yönetim kurulu üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Mimarlar Odası Başkanı Sinan Tütüncü, yaptığı açılış konuşmasında, resim yarışmasıyla birlikte çocukların hayal dünyasının gelişmesiyle birlikte, yaşadıkları çevreyi daha ayrıntılı inceleme fırsatı bulduğunu ve olumsuzlukları sorgulamayı geliştirdiklerini, öte yandan daha yaşanılabilir bir çevre, kent ve dünyanın yaratılmasına katkı sunmayı da öğrendiklerini söyledi. Resim sanatının sözle anlatılamayan şeyleri çizgi ve renklerle anlatım biçimi olduğunu ifade eden Tütüncü, yarışmayla birlikte çocukların bu yönlerinin de geliştiğini aktardı.

Tütüncü’nün konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Mimarlar Odası tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen 23 Nisan Resim yarışmasında şu isimler dereceye girdi: 1. Kategorinin birincilik ödülüne Dr. Kamil Tarhan İlköğretim Okulu öğrencisi Barkın Sunaoğlu layık görülürken, 2.’lik ödülü ise aynı okuldan Sıla Gün’e verildi.  Üçüncülük ödülü de 75. Yıl İlköğretim okulu öğrencisi Berkcan Tunç’un oldu. Bu kategoride mansiyon alan öğrencilerin adları ise şu şekilde: Sıla elçi, Abdulkerim gümüş, Merve Sultan Topkaya, Sudenur Sıla Ülkü, Ezgi Pınar Çoban. İkinci kategoride ise 1.’lik ödülünü Dr. Kamil Tarhan İlköğretim Okulu öğrencisi Mekselina Gül Uyar elde ederken, ikinciliği Güney Gelişim İlköğretim okulu öğrencisi Suzan Selina Biçer, üçüncülüğü ise Aydınlıkevler İlköğretim okulu öğrencisi Muhammed Yiğin elde etti.

İkinci kategoride mansiyon alan öğrenciler ise şu şekilde: Dicli Şimşek, Neslihan Okur, Rümeysa Şenol, Serkan aksu, Tuğba Nur Süldüz, Yağmur Uysal, Çağla Soysal. Özel kategoride ise tüm katılımcılar mansiyonla ödüllendirildi.  Bu alanda ödül alanlar ise Fatma Doğru, Özlem Taşkölgesi,  Maya Erdoğan, Bayram Kort, Alihan Kara, Sümeyye Aksakal.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV