24 Eylül 2018 Pazartesi

YENİ BAŞKAN KEMAL KAÇMAZ

Turunçgil konseyi genel kurul toplantısını yaptı

08 Mayıs 2014 Perşembe 18:51
YENİ BAŞKAN KEMAL KAÇMAZ
 İmece Haber Merkezi-  Ulusal Turunçgil Konseyi olağan genel kurul toplantısını yaptı. Genel kurulda yapılan seçimde başkanlığa Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Sektör Kurulu Başkanı da olan Kemal Kaçmaz seçildi.

Genel kurulun açılışında konuşma yapan Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Eski Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Ali Kavak, 2007’den bu yana başkanlık yaptığını belirterek, “Hem yasa gereği, hem talebim doğrultusunda bu görevi bundan sonra bir başka arkadaşımın ve kurumun yürütmesini rica ettim. Bundan sonra aktif görev almasam da, UTK’nın çalışmalarına desteğim sürecektir” dedi.

Seçimin ardından konuşma yapan UTK Başkanı Kemal Kaçmaz da, “Sizlerin güveni sayesinde Ulusal Turunçgil Konseyi‘nin başkanı olmaktan dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyorum ve destekleriniz için teşekkür ediyorum. Tabiki önümüzde önemli bir süreç var. Sayın Ali Kavak başkanımızdan aldığımız bu bayrağı daha yükseklere taşımayı, hepimizin kutsal görevi olarak görüyorum” dedi.

2020 yılında ülkemizde gerçekleşecek Dünya Turunçgil Kongresi’ne sektör olarak ve Ulusal Turunçgil Konseyi olarak iyi hazırlık yapılması gerektiğini dile getiren Kaçmaz, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa gerçekleştireceğimiz bu kongrenin, ülkemizi ve sektörümüzü tanıtma adına son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Sektörümüzün tanıtımına, gelişmesine, yeni türlerin ülkemizde gelişmesine büyük katkıları olacağına inanıyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: Ulusal Turunçgil Konseyi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV