24 Eylül 2018 Pazartesi

PATRON LOBİSİ

MELTEM AHATOĞLU’NUN HABERİ

08 Mayıs 2014 Perşembe 19:07
PATRON LOBİSİ
 Mersin Ekonomi Platformu, yıllardır kent gündeminde olan ancak hayata geçmeyen projeler ile ilgili bir dizi ‘görüşme seferberliği’ başlatacaklarını duyurdu. Mersin Ekonomi Platformu yönetiminin Tüccar Kulübü’nde düzenlediği toplantıda konuşan Dönem Başkanı Mehmet Türker, geciken yatırımların hayata geçmesi için daha fazla zaman kaybetmeden harekete geçeceklerini ve hükümet ve belediyeler nezdinde görüşmeler yapacaklarını ifade etti.

Türker, Çukurova Havalimanı, Organize Lojistik İhtisas Bölgesi, Shopping Fest, İnovasyon günleri ve Agro-Tek Mersin projeleri başta olmak üzere yatırım planına alınan ancak çeşitli nedenlerden dolayı rafta bekleyen projelerin Mersin’de hayat bulması için güçlü bir lobi faaliyeti yürüteceklerini söyledi. Çukurova havalimanı inşaatının devam etmesi için daha fazla gecikmeden Mersin’in tüm iktisadi aktörlerinin girişimde bulunmasının bir mecburiyet haline geldiğini vurgulayan Mersin Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Mehmet Türker, aynı şekilde Tarsus kıyı kesimi turizm projesinin gecikmemesi için bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunacaklarını anlattı.

Türker, “Organize Lojistik İhtisas Bölgesi için ortaya çıkan yasal pürüzlerin giderilmesi için hükümet nezdinde girişimlerde bulunacak, gerekirse bu konuda ilgili bakanlık birimleriyle Ankara’da bir koordinasyon toplantısı gerçekleştireceğiz” dedi. Mersin’de bir marka şehir çalışmasının başlaması için bu konuda çeşitli konferanslar düzenlenmesini istediklerini kaydeden Mersin Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Mehmet Türker, kentte iç satışları canlandıracak ‘Shopping Fest’ indirimli alışveriş günleri yapılması için de öneri sunduklarını aktardı. Agro-Tek Mersin projesinin hayata geçmesi için tanıtım çalışmalarına hız vereceklerini sözlerine ekleyen Türker, “Bu proje bünyesinde adı geçen Mersin tarım teknoloji üniversitesi, uluslar arası araştırma enstitüsü, tarım gıda teknoparkı, kongre ve fuar merkezi ile tarım gıda OSB’lerinin 1/100.000’lik Adana-Mersin çevre düzeni planı çalışmasında işaretlenmesi, bu planın düzenlenip geliştirilerek yeniden Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanacak olmasını da kentimiz için bir şans olarak görmekteyiz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Mersin Ekonomi Platformu

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV