24 Eylül 2018 Pazartesi

'‘ÖZEL SEKTÖR NE İSTER?’'

İŞ-KUR’un düzenlediği kariyer günleri panel ile devam etti

27 Nisan 2014 Pazar 16:53
'‘ÖZEL SEKTÖR NE İSTER?’'
 Mersin İş-Kur ‘İstihdam ve Kariyer Günleri’ etkinlikleri kapsamında Erdemli Meslek Yüksekokulu’nda ‘Özel Sektör Ne İster’ konulu panel düzenledi.

Özel sektör temsilcileri, eğitimciler ve öğrencilerin bir araya geldiği panelde sektörlerde aranan insan kaynağı modelleri hakkında bilgiler verdi.

Mersin İş-Kur’un öğrenciler ve mezunlar üzerine bir takım çalışmalar yürüttüğünün bilgisini veren Şube Müdürü Kürşat Dal, “Biz İş-Kur olarak son dönemde özellikle üniversite öğrencilerine ve mezunlarına yönelik ciddi bir çalışma yapıyoruz. İstihdam edilebilme ve istikrarı sağlama adına. Mersin’de üç üniversitemiz var. Bu üç üniversitemizde danışma noktaları kurduk. Bu kapsamda öğrencilerimize iş ve meslek danışmanlığı kapsamında hizmetler sunuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından düzenlenen panelde ise Migros İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Koray Özdemir, Trakya Cam İnsan Kaynakları Müdürü Duygu Eser Mağal, Mersin Oteli Genel Müdürü Fethi Kavunoğlu, İş-Kur İşe Yerleştirme ve Danışmanlık Şefi Serkan Özada öğrencilere özel sektör ihtiyaçları ve çalışma şartları hakkında bilgiler aktardı. (İHA)

Anahtar Kelimeler: İş-kur

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV