24 Eylül 2018 Pazartesi

MEZİTLİ'’DE ÜRETİCİ BİRLİK OLUŞTURUYOR

27 Nisan 2014 Pazar 16:59
MEZİTLİ'’DE ÜRETİCİ BİRLİK OLUŞTURUYOR
 İmece Haber Merkezi- Mezitli’de üreticiler, ‘Şeftali Üreticileri Birliği’nin kurulması için ilk adımı attı. Birlik çalışmalarına, önceki akam yapılan yemekli toplantıyla başlandı. Toplantıya

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Mezitli İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Avni Taşyürek, Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökçel, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, belediye olarak üreticilerin her zaman yanında olacaklarının altını çizdi.

 

‘Tarım şubesini kuracağız’

 

Mezitli’de her anlamda örgütlenmek gerektiğini söyleyen Tarhan, “Mezitli’de örgütlü toplum haline gelmemiz gerekiyor. Belediyenin bütün olanaklarını demokratik örgütlenmeye açıyoruz. Örgütlenmede fayda vardır. Birlik, beraberlik, dayanışma ve güçlü bir toplumun anahtarıdır. Tarım şubesini adayken kuracağımızı söylemiştim. Bunun çalışmalarına başladık. Tarımsal yatırımları gerçekleştireceğiz. Meyvesuyu fabrikası, soğuk hava deposu, limon depolama alanı gibi projelerimiz var. Fakat önceliğin ne olacağına üreticilerimiz karar verecektir” dedi.

Tarımın ülke genelinde giderek geriye gittiğini anlatan Tarhan, “Her geçen gün ithal edilen tarım ürünlerini basından veya televizyonlardan takip ediyoruz. Bu gerilemenin önüne geçmemiz gerekiyor. Bunun tek yolu örgütlenmek. Belediye olarak birlikte olacağız, üreticilerimizin yanında olacağız. Ekonomik yönden de katkı sunacağız. Bazı projelerimizi beraber gerçekleştireceğiz. Mezitli'de Üreticiler Birliği kurulması bana göre daha rasyonel ve daha kapsayıcı olabilirdi. Sadece şeftali üreticileri yerine, elma, üzüm vb. üreticilerinin de örgütleneceğini bir yapıyı oluşturmak gerekir. Mezitli'deki üreticiler ve belediye ile örnek bir iş çıkaracağımıza inanıyorum. Çünkü ben Mezitli köylüsüne ve üreticisine güveniyorum. Birliğimizi kurarak, Türkiye'de tarımsal anlamda bir hamle yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV