21 Eylül 2018 Cuma

FOTOĞRAFLAR; ' FOTO GALERİ' DE

'BİR IRK BİR DÜNYA' PROJESİ,SEVGİ VE BARIŞ TEMALI

18 Ekim 2011 Salı 09:42
FOTOĞRAFLAR; ' FOTO GALERİ' DE
MÜJGAN YAĞMUR-
 
Ersoy İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Özlem Yeşilırmak, dünyada barış sevgi ve kardeşliği vurgulamak amacıyla bir proje hazırladı. Ülkelerin bayraklarını hazırlayan öğrenciler barış ve kardeşlik adına bu bayraklarla halaylar çektiler. Bir ırk bir dünya adlı proje kapsamın böyle bir etkinlik hazırladıklarını ifade eden Yeşilırmak, amaçlarının dünyada barış kardeşlik ve sevgiyi vurgulamak olduğunu söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Microsoft işbirliği ile hazırlanan ‘Yenilikçi Öğretmenler Forumu’na Ersoy İlköğretim Okulu katıldı. Antalya’da yapılan proje yarışmasında Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Özlem Yeşilırmak’ın hazırladığı ‘Bilişimle İletişim Projesi’ kendi kategorisinde birinci seçildi. Yeşilırmak, Orta Doğu Afrika Yenilikçi Öğretmenler Forumu’nda Mersin’i temsil etti.
Amerika’da hazırlanan ‘Bir ırk bir dünya’ adlı proje kapsamında kendi okullarında bu etkinliği düzenlediklerini ifade eden Yeşilırmak, birlik, beraberlik, sevgi ve dayanışmayı vurgulayarak, önyargıları ortadan kaldırmaya çalıştıklarını söyledi. Irk, din ayrımının olmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği bir dünya özlemini dile getiren Yeşilırmak, 6-11 Kasım tarihleri arasında Amerika’da Türkiye’yi temsil edecek.
Öğrencilerin farklı kültürlerle tanışıp kaynaşmasına önayak olduklarını ifade eden Yeşilırmak, sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla çocukların birbirleriyle iletişim kurmalarının sağlandığını kaydetti. Yeşilırmak bu sayede öğrencilerin teknoloji ve bilgiyi kullanmalarının sağlandığını söyledi.
Okulun bahçesinin dünya olarak düşünüldüğü etkinlikte her bir örenci bir ülkeyi temsil ederek sevgi, barış ve dostluk adına el ele tutuşup halay çekti.
Anahtar Kelimeler: Ersoy Ilköğretim Okulu

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV