21 Eylül 2018 Cuma

BAŞARILI ÖĞRENCİYE STAJ OLANAĞI

Çağ Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’yla (MTSO) bir protokol imzaladı.

03 Şubat 2012 Cuma 18:34
BAŞARILI ÖĞRENCİYE STAJ OLANAĞI
Mersin’in ekonomik, sosyal ve kültürel yapısının geliştirilmesi amacıyla imzalanan protokole göre Çağ Üniversitesi’nde eğitim gören alanlarında başarılı olan öğrenciler MTSO’da staj yapabilecek.
MTSO Toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Çağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Halil Çetin Bedestenci, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Meclis Başkanı Faik Burakgazi katıldı.
İmza töreni öncesinde konuşan MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, gençlere yönelik yapılan çalışmaları çok önemsediklerini belirterek, “İstihdam, Mesleki Eğitim ve insanımızı daha nitelikli hale getirecek her çalışmayı, odamız adına önemli bir görev olarak görüyorum” dedi.
Mersin’de bulunan üniversitelerin nitelikli insan gücü üreten en önemli kurumlar olduğunu ifade eden Aşut, Çağ Üniversitesinin bu anlamda görevini layıkıyla yapan en önemli kurum olduğunu söyledi.
Sürekli gelişen dünyada ticaretinin artık pratik bilgilerle donanmış ve bu bilgi birikimine en kısa zamanda ulaşmış insan gücünü aradığını anlatan Aşut, Çağ Üniversitesiyle MTSO arasında imzalanan protokol sayesinde Mersin’in ekonomik, sosyal ve kültürel yapısının geliştirilmesine ve Çağ Üniversitesi öğrencilerinin özel sektörü yakından tanımalarına katkıda bulunmak olduğunu aktardı.
Aşut, “İmzaladığımız protokol sayesinde Çağ Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerimiz, okuldan aldıkları bilgiyi pratikte uygulama ve gerek yaşamı gözlemleme fırsatı bulacaklar. Öğrencilerimiz ayrıca MTSO’nun düzenlediği ulusal ve uluslar arası organizasyonlarda görev alacaklar ve özellikle yurtdışından gelen birçok kişi ve kurumu tanımış olacaklar. Gelecek kariyerlerinde bunun , öğrencilerimiz için çok önemli bir tecrübe olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Aşut’un ardından söz alan Çağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Halil Çetin Bedestenci ise Çağ Üniversitesinin Mersin ve bölge insanına faydalı olabileceği bölümleri bünyesinde barındırdığını ifade etti. Ve yeni açılacak bölümleri de bu doğrultuda belirlediklerini söyledi.
Bedestenci, “Üniversitesi bölgede, evrensel değerlere sahip, global anlamda geniş vizyonlu, özgür düşünceye ve yaratıcılığa önem veren, insanı seven, dürüst ahlaklı meslek ve bilim adamları yetiştirme amacına dönük, yöre gençlerini kucaklamayı, çağdaş ve küresel eğitim standartlarında yüksek öğretim vermeyi kendisine misyon edinmiştir” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Çağ Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerin Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında staj yapmasını sağlayacak protokol, Çağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Halil Çetin Bedestenci ve MTSO Başkanı Şerafettin Aşut tarafından imzalandı.
Anahtar Kelimeler: çağ üniversitesiMtso

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV