24 Eylül 2018 Pazartesi

'‘HES ŞİRKETİ’' ORTAĞI ÇEVRE KOMİSYONU’'NDA

Çevre Komisyonu’na seçilen AKP’li üyenin HES şirketinin ortağı olduğu öne sürüldü

12 Mayıs 2014 Pazartesi 17:58
'‘HES ŞİRKETİ’' ORTAĞI  ÇEVRE KOMİSYONU’'NDA
 İmece Haber Merkezi- CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, Tarsus Belediye Meclisinde yapılan seçimle Temizlik, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na AKP Tarsus meclis üyelerinden Kadir Canlı’nın seçildiğini ancak kendisinin Boğazpınar köyünde yapılmak istenen HES projesinin şirket ortağı olmasının kamuoyu vicdanını yaraladığını söyledi.

Boğazpınar köyüne yapılması planlanan hidroelektrik santral projesiyle ilgili açıklama yapan CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, HES projelerinin ekolojik dengeyi bozan bir sistem olduğunu belirterek, bu santralin inşaatı sırasında oluşan hafriyat atıkları ile boşaltma ve inşaatlar sırasında çıkan emisyonların hem akarsu hem de orman alanları için kirletici unsur teşkil ettiğini ifade etti.

3 yıl önce Boğazpınar köyünde yapılması planlanan HES’ e karşı başlatılan hukuki mücadelenin devam ettiğini hatırlatan Ali İlk, bölgeye HEs yapılmaması için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Bu arada Tarsus Belediyesi’nde yapılan seçimle Temizlik, Çevre ve Sağlık komisyonuna AKP Tarsus meclis üyelerinden Kadir Canlı’nın seçildiğini ancak kendisinin Boğazpınar köyünde yapılmak istenen HES projesinin şirket ortağı olmasının kamuoyu vicdanını yaraladığını ifade eden İlk, Kadir Canlı’nın Boğazpınar köyünde yapılmak istenen HES projesinin şirket ortağı olduğunu ertesi gün medyadan öğrendiklerini belirtti. Bunun üzerine CHP’li üyelerin AKP grbundan gerekli hassasiyeti göstermesini istediklerini anlatan İlk, “Tarsus AKP meclis üyelerinden bu konuda etik ve sağduyulu davranmalarını ve gereğini yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Kadir CanlıÇevre Komisyonu

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV