21 Eylül 2018 Cuma

ÖĞRETMENLERDEN PROTESTO

11 Mayıs 2014 Pazar 18:07
ÖĞRETMENLERDEN PROTESTO
 Eğitim-Sen üyeleri, bağlı bulundukları konfederasyon KESK’e yönelik soruşturma, sürgün ve görevden alma uygulamalarının artarak devam ettiğini gerekçe göstererek oturma eylemi yaptılar. Özgür Çocuk Parkı’nda bir araya gelen eylemciler, sendikalarına yönelik yapılan baskıların bir an önce sona ermesini istediler.

‘İdari soruşturmalara, cezalara, sürgünlere son verilsin’ yazılı pankart açan grup adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Sinan Muşlu, Eğitim-Sen ve bağlı olduğu KESK üyelerine son dönemde artarak devam eden bir baskı oluşturulduğunu söyledi.

Muşlu, KESK’in, bu ülkenin demokrasi mücadelesinde, emekçilerin hak kazanımlarında, özgürlükler ve barış mücadelesinde önemli katkılar sunan, bedeller ödeyen bir örgütlenme olduğunu aktardı.

Şube başkanlığı yaptığı Eğitim-Sen’e ve bu sendikanın bağlı bulunduğu konfederasyon KESK’e yönelik uygulanan baskı politikalarından hükümetin sorumlu olduğunu vurgulayan Muşlu, “Eğitim-Sen’in ve KESK’in böylesi bir misyonu karşısında mevcut iktidarın ve iktidara bağlı organların üyelerimizi idari soruşturmalar kıskacına almaları asla kabullenilemez. Konfederasyonumuza bağlı Eğitim-Sen’in üyelerinin karşı karşıya kaldığı gözaltı, tutuklama, idari soruşturmalar, sürgünlerin sayısı son dönemlerde daha da artmaya başlamıştır. Ancak ne Eğitim-Sen, ne de KESK bu tür yönelimler karşısında geri adım atacak, yılacak bir örgüt değildir” dedi.

KESK’e bağlı sendika üyelerine yönelik son dönemlerde uyarı, kınama cezaları, kademe ilerlemesinin durdurulması, hatta devlet memurluğundan uzaklaştırma cezaları verilmeye başlandığını ifade eden Muşlu, üyeleri arasında görev yeri değişikliği kararı verilenlerin olduğunu belirtti. Muşlu, “Bunları protesto ettiğimizi, bu idari soruşturmaların, sürgün ve cezaya dair kararların biran önce durdurulmasını ve bu uygulamalara son verilmesini talep ediyoruz. Eğer bu adımlar, Eğitim-Sen ve KESK’e bağlı arkadaşlarımızın geri adım atacağını, yılacağını, mücadelesinden geri duracağını hesaplayarak atılan adımlarsa bu beyhude bir çabadır. Buradan tekrar ilan ediyoruz ki, KESK, Eğitim-Sen ve diğer iş kollarındaki üye arkadaşlarımız asla bu baskı, sürgün ve ceza politikalarından yılmayacak, geri adım atmayacak, mücadelesini daha da yükseltecektir” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından Eğitim-Sen üyeleri bir süre oturma eylemi yaptı.

Anahtar Kelimeler: Eğitim-Sen üyeleri

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV