24 Eylül 2018 Pazartesi

'‘İŞİMİ İSTİYORUM’'

07 Mayıs 2014 Çarşamba 18:16
'‘İŞİMİ İSTİYORUM’'
 İmece Haber Merkezi- Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Ali Bezek, maaşından kesilen süt yardımını geri almak için girişimde bulununca 2006 yılında işinden atıldı. 1. İş Mahkemesi’ne işveren hakkında dava açan Bezek, sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazandı. 1. İş Mahkemesi, “Davacının iş aktinin davalı Belediye Başkanlığı’nca bozulması yerinde olmadığından feshin geçersizliğine, davacının işe iadesine, davacının yasal süre de işverene başvurması ve işverence işe başlatılmaması halinde ödenecek tazminatın davacının takdiren 4 aylık ücreti tutarında belirlenmesine, davacının yasal süre işe iade için başvurması halinde hak kazanılacak olan kararın kesinleştiği tarihe kadar yasal sürede en çok 4 aylık ücret ve diğer haklarının da davacıya ödenmesi gerektiğinin tepitine” karar verdi.

Ancak Büyükşehir Belediyesi mahkemenin bu kararını uygulamayarak davayı Yargıtay’a taşıdı. Yargıtay da Bezek’i haklı buldu fakat belediye bu kararı da uygulamadı.

İşten çıkarıldığından bu yana ekonomik zorluk yaşadığını söyleyen Bezek, 5 çocuğuyla birlikte kirada oturduğunu ve gündelik işlerle yaşamını idame ettirmeye çalıştığını söyledi.

Bezek,  “Mahkeme işe geri alınmamı ya da tazminatımın verilmesi gerektiğine hükmetti. Benim işe ihtiyacım var ben işimi geri istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’dan ilgi bekliyorum” dedi.    

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV