21 Eylül 2018 Cuma

HEKİMLERE ÇAĞRI

SERDAR KOCAPINAR’IN HABERİ

06 Mayıs 2014 Salı 18:49
HEKİMLERE ÇAĞRI
 Geçtiğimiz haftalarda olağan genel kurulu gerçekleştirilen Tabip Odasında yönetime seçilen hekimlerin görev alanları belirlendi. Tabip Odası’nda 2 yıl boyunca hizmet edecek hekimler düzenlenen basın açıklamasıyla kamuoyuna tanıtıldı. Eski başkan Galip Kırıcı, 20 yıldır Mersin’de yaşadığını, bunun 16 yılında Tabip Odasının çeşitli kademelerinde görev aldığını söyledi. Göreve gelmeden önce 1 dönem başkanlık yapacağı yönünde bir görüş bildirdiğini ve sürenin sonunda da kararını uyguladığını anlatan Kırıcı, gözünün arkada kalmayacağını ifade etti. Kırıcı, görevi süresince hayata geçirdikleri çalışmaları da anlattı.

Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar olan Mersin sınırları içerisinde görev yapan tüm hekim arkadaşlarının sorunlarına eğildiklerini söyleyen Kırıcı, öte yandan Türk Tabipler Birliği tarafından çıkarılan Tıp Dünyası adlı aylık dergiye önemli katkılar sunduklarını ve ayrıca meslektaşları adına bir hatıra ormanı oluşturduklarını dile getirdi. Konuşmasında ülkenin sağlık sorunlarına da değinen Kırıcı, “Türkiye’de sağlık sistemi hizmeti verenler ve alanlar açısından kabul edilebilir bir durumda değil. Dünya verilerine göre bir hasta ortalama yılda 3 kez hastaneye gidiyor. Ancak ülkemizde ise bir kişi sağlık politikalarından kaynaklı verilen niteliksiz sağlık hizmetlerinden dolayı ortalama 8 defa hastaneye gidiyor” dedi.

Kırıcı’nın ardından söz alan Tabipler Odası yeni başkanı Ful Uğurhan ise AKP hükümetinin her kesime olduğu gibi, hekimlere ve sağlık camiasına örgütsüzlüğü dayattığı bir dönemde, Mersin’deki 2 bin 300 hekimin, yüzde 71’inin Tabip Odası üyesi olduğunu ifade etti. Uğurhan 2 yıllık görev süresi içerisinde üye sayısını arttırmak için önemli çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Uğurhan, “Bizler, her türlü olanaksızlığa karşın önümüzdeki iki yıllık dönemde hekimlerin tamamına ulaşarak onları odamız çatısı altında örgütlemek, sorunlarına sahip çıkmak, birlikte mücadele etme kararlılığındayız. Bir önceki dönemden aldığımız güçle ve özellikle geçmiş oda başkanımız Uz. Der. Galip Kırıcı’nın başkanlığındaki yönetimin harcadığı çabayı daha da yükseltmeye çalışacak, Türk Tabipler Birliği ile dayanışma halinde, Mersin’deki tüm hekimlerin ekonomik, özlük ve demokratik hakları için mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan, eski Başkan Kırıcı’ya çiçek takdim etti. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV