24 Eylül 2018 Pazartesi

EMEKÇİDEN GREV ÇAĞRISI

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu katliamı protesto etti. KESK bugün iş bırakacak

14 Mayıs 2014 Çarşamba 19:22
EMEKÇİDEN GREV ÇAĞRISI
 Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan madenci katliamını protesto etti. Bugün iş bırakma eylemi yapacak olan KESK, tüm sendikaları eyleme destek vermeye çağırdı.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, öğle saatlerinde Özgür Çocuk Parkı önünde bir araya gelerek, Soma’daki madenci katliamını protesto etti. ‘Kaza değil Soma madeninde işçi katliamı’ yazılı bir pankart açan göstericiler ‘Katil AKP’, ‘Durma haykır taşerona hayır’, ‘Hükümet istifa’, ‘Genel grev, genel direniş’ şeklinde sloganlar attı.

Grup adına hazırlanan açıklamayı okuyan Vakkas Kılınç, Türkiye’de AKP hükümeti tarafından yaygınlaştırılan özelleştirme ve taşeronlaştırmanın, işçi cinayetlerine ve işçi katliamlarına yol açtığını söyledi. Kılınç, “Bunların hesabı sorulmadı. Hükümet, denetimciler, özelleştirmeciler, taşeronlar elbirliğiyle biz işçilere ölüm cumhuriyetini yaşatıyorlar. Başbakan’ın kader diye geçiştirdiği, Enerji Bakanı’nın iş kazası dediği, sermayenin göçük dediği yerde, her aklı başında insan bilir ki, bu kâr uğruna işçi katliamıdır” dedi.

KESK Dönem Sözcüsü Yusuf Kaya da, Soma’da yaşanan facianın sorumlusunun hükümet ve taşeronlar olduğunu belirtti. Kaya, KESK bileşeni sendikaların bugün yurt çapında iş bırakma eylemi yapacağını söyledi. Kaya, tüm sendika ve emek örgütlerini, bugün saat 10.00’da Özgür Çocuk Parkı’nda yapılacak gösteriye çağırdı. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV