20 Nisan 2018 Cuma

Anıları hatırlamak

03 Eylül 2013, 16:37
Anıları hatırlamak
Selçuk ÖLÇER
 Hatırlamak güzeldir derler..Hayır, değildir.. Anılar biran için bizi gülümsetse bile, hemen sonra elimizi uzatıp tutmaya çalıştığımızda silinip giderler ve ne yaparsak yapalım çoğu zaman acı verirler.. Ama ben her şeye rağmen anıları saklamak huyumdan hiç vazgeçemem.
Bu yüzden hayatın bütün resimlerini taşırım belleğimde.. Görüntüler, renkler, yüzler, manzaralar, yollar, giysiler sesler hep beynimde kayıtlıdır..Bir anıyı, bir duyguyu, yaşanmış özel bir anı, hatırlarken bambaşka bir yerlerde bulurum  kendimi..Günümüze kadar çevremizde tanık olduğumuz olayları zaman zaman da olsa anımsarız. Bazen de geçmişi başkalarından dinleriz. Dinler bir de üstüne üstlük durduk yerde ahkam keseriz! Toplum olarak çok şeyi hatırlarız ama; her ne hikmetse çok şeyden de ders çıkarmayız!
 
Zevk alamadım
 
Davulcu Bektaş ile zurnacı Derviş  bir düğündedirler. Düğün telaşı, yiyen içenlerin istekleri davulcu ve zurnacıyı pek rahat bırakmaz. Gecenin soğuğunda, “ Çal davulcu, vur zurnacı” emirleri gecenin geç saatine kadar devam eder..Yorgunluk, halsizlik, üstüne bir de soğuk eklenince artık çekilmez olur düğün derdi.. İşlerini bitiren davul ve zurnacı bir  kahveye giderler. Bir köşeye sinip, biraz uyumaya çalışırlar. Bektaş usta hemen uyur. Derviş ise kaşınmaya başlar, elini güç bela uzatır ve bir kafa bulur. Hatır, hutur kaşımaya başlar. Bektaş uyanır, ne yapıyorsun derviş usta der ?.. O da; kafamı kaşıyorum yahu,der.. Öteki; yahu o kafa benim, sen kendi kafanı taşı der.. O da zaten ben de pek zevk alamamıştım der uykulu halde..

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV